FotoMARATON

FotoMARATON Yarışması'na katılmak için son başvuru tarihi 10 Eylül 2011.

Mimarlar Odası İzmir Şubesi tarafından her yıl düzenlenen Mimarlık Haftası Etkinlikleri, bu yıl 03–09 Ekim 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Mimarlık Haftası Düzenleme Komitesi tarafından Mimarlık Haftası Etkinlikleri kapsamında yapılan fotoğraf yarışmasının bu yıl da geçtiğimiz yıl olduğu gibi fotomaraton şeklinde yapılması uygun bulunmuştur. İnteraktif bir katılım ile sekiz saat içerisinde kent merkezi içerisinde belirlenen bir alanda ve belirli bir tema çerçevesinde fotoğraf çekmeleri istenen katılımcılardan, belki de her gün geçtikleri yerleri, her gün karşılaştıkları hayatları tema kapsamında sorgulamaları beklenmektedir.

1. Yarışma Koşulları
a. Yarışma, Seçici Kurul Üyeleri ve raportör dışında fotoğrafa ilgi duyan herkese açıktır.
b. Yarışma, 10 Eylül 2011 Cumartesi günü saat 10.00’da Mimarlar Odası İzmir Şubesi’nde başlayıp, aynı gün saat 18.00’de yine Mimarlar Odası İzmir Şubesi’nde son bulacaktır.
c. Yarışmacılar fotoğrafları kendi dijital fotoğraf makineleri ile çekeceklerdir.
d. 10 Eylül 2011 Cumartesi günü saat 10.00’da tüm yarışmacılar ile 10 dakikalık bilgilendirme toplantısı yapılacak ve her yarışmacıya Mimarlar Odası İzmir Şubesi tarafından sıra numarası, tema, harita ve doldurmaları istenen bir form verilecektir.
e. Yarışmacılara verilen haritada belirlenen alan içerisinde, tema kapsamında fotoğraf çeken yarışmacılar, en geç saat 18.00’de Mimarlar Odası İzmir Şubesi’nde bulunmalıdır.
f. Şube tarafından sağlanan bilgisayarlara fotoğraflarını aktaran yarışmacılar, doldurdukları formu da Mimarlar Odası İzmir Şubesi’ne teslim edecektir.
g. Çalışmalar, en az efektif 6 MP çözünürlükte teslim edilmelidir ve her yarışmacı en fazla 5 (beş) adet çalışma ile yarışmaya katılabilecektir.
h. Mimarlar Odası İzmir Şubesi, yarışma yolu ile ödüllendirdiği ve sergilenmeye değer bulunan fotoğrafları, televizyon, internet ve diğer her türlü ortamda yayımlama; katalog, broşür, afiş, kitap, CD, video ve diğer ortamlara alarak yayımını ve dağıtımını yapma, ayrıca yurt içi ve yurt dışındaki eğitim ve kültür kurumlarına gönderme hakkına isim belirtmek şartı ile sahip olacaktır.

2. Yarışma Takvimi
Yarışma Başlangıç Tarihi : 10 Eylül 2011 Cumartesi Saat: 10.00
Yarışma Bitiş Tarihi : 10 Eylül 2011 Cumartesi Saat: 18.00
Sonuçların Açıklanması : 23 Eylül 2011 Cuma
Ödül Töreni : 03 Ekim 2011 Pazartesi

Ödül töreni Mimarlık Haftası dolayısıyla düzenlenecek etkinlik programı içerisinde yapılacaktır. Sonuçlar, belirtilen tarihten itibaren Mimarlar Odası İzmir Şubesi internet sitesi www.izmimod.org.tr aracılığı ile kamuoyuna duyurulacaktır.

3. Ödüller
Birincilik ödülü 1 000 TL
İkincilik Ödülü 750 TL
Üçüncülük Ödülü 500 TL

Ayrıca Seçici Kurul tarafından sergilenmeye değer bulunan eser sahiplerine 100 TL ödül verilecektir.

4. Seçici Kurul
Güzin Tezel Mimar, Fotoğraf Sanatçısı
Emin Emrah Yerce Fotoğraf Sanatçısı
Erdem Yıldırım Araş. Gör. (Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Bölümü)
Nezaket Tekin Öğr. Gör. (Dokuz Eylül Üniversitesi Fotoğraf Bölümü)
Simber Atay Eskier Prof. Dr. (Dokuz Eylül Üniversitesi Fotoğraf Bölümü)

5. Raportör
Ahmet Giliz Mimar, Mimarlar Odası İzmir Şubesi

6. Sergileme
Ödül alan ve sergilemeye değer bulunan fotoğraflar, 03 – 09 Ekim 2011 tarihleri arasında Mimarlık Haftası etkinlikleri çerçevesinde sergilenecektir.

Etiketler

Bir cevap yazın