Dünya Miras Şehirleri Örgütü’nden “YOLCULUK” Projesine Çağrı

Yolculuk projesine deneme yazısı göndermek için son tarih 10 Eylül 2016.

Dünya Miras Şehirleri Örgütü Asya Pasifik (OWHC – AP) Bölge Sekretaryası’nın düzenlediği “Journey – Yolculuk” isimli uluslararası projesinin ikinci etabı başladı. Kitap projesi, dünya miras şehirlerine ilgi duyan insanların ve şehrin sakinlerinin şehirlerindeki dünya mirasının kendilerine neler ifade ettiğine dair paylaşımlara dayanıyor.

Proje, fotoğraf yarışması ve denemelerin derlenmesi olarak iki etaptan oluşuyor. Dünya Miras Şehirleri’nin geleceğiyle ilgili vizyonu ve tutkuları göz önünde bulundurarak yerel yazarların kaleme alacağı kısa denemelerden oluşacak kitapla şehirlerin görünürlüğünün artması hedefleniyor.

Yaşadıkları şehrin mirasına dair neler hissettiğini aktarmalarının şehrin görünürlüğü için de önemli bir paylaşım olduğu inancıyla yola çıkan Dünya Miras Şehirleri Örgütü, gerek davetli katılımcılardan, gerekse halktan şehirlerindeki mirası anlatan deneme yazıları beklemektedir. Deneme yazısı A4 formunda 1-2 sayfa uzunluğunda (Font: 14, Satır Aralığı:1,5) ve Microsoft Word formatında olmalıdır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Yaşadığı şehirle bağ kuran; geçmişe dair izler taşıyan; geleceğe yönelik söyleyecek sözü olanlar için başvuru adresi: [email protected]

Etiketler

Bir cevap yazın