Domus Academy Interior Design Burs Yarışması

İtalya'nın tasarım alanında önde gelen okulu Domus Academy 2014 Ocak dönemi master programları için yarışmalarını duyurdu. Interior & Living Design bölümü için bu sene 3 yetenekli öğrenciye burs verilecek. Burs oranları %70, %50 ve %30.

Proje konusu nedir?

Bu seneki yarışma Interni işbirliği ile hazırlandı. Yarışmanın başlığı: “Design Magazine Café: We invite the candidates to design the concept and the guidelines for a new typology of Café that offers a new reading experience integrated with the services of a café.”

Konu yoruma açık ve öğrencinin değerlendirmesine bağlı olduğundan Türkçe’ye çevirmiyoruz. Lütfen ingilizce orjinal yarışma metnini Domus Academy resmi Türkiye temsilciliği Vera Eğitim’den, [email protected] adresinden isteyin.

Proje hangi formatta hazırlanacak? Başvuru için gerekli belgeler nelerdir?

Projeniz, maksimum 3 A4 sayfasında proje açıklaması ve maksimum 2 A3 paftadan oluşacaktır. Maksimum 1 A4 sayfasında CV ve yine maksimum 5 satırlık niyet mektubu yazılacak. Bunlara ek olarak başvuru formu doldurulacak. Bütün belgeler dijital ortamda hazırlanıp, tek bir pdf belgesi şeklinde kaydedilip, tek belge şeklinde gönderilecek.

Başvuru formunu [email protected] adresinden temin edebilirsiniz. Lütfen telefon numaranızı da yazarak ilgilendiğiniz bölümün adını belirtin ki sizlerle bu konudaki tecrübelerimizi de paylaşabilelim.

Belgeleri nereye göndereceğim?

Bütün belgeler Domus Academy resmi Türkiye temsilcisi Vera Eğitim’e email yoluyla ulaştırılacak: [email protected]

Başvuru için bir ücret ödemem gerekiyor mu?

Hayır, başvuru için hiçbir ücret ödemeniz gerekmiyor. Vera Eğitim Danışmanlık, Domus Academy’nin resmi temsilcisi olduğundan buradaki ofisi gibi çalışır. Hiçbir aşamada ücret ödemezsiniz.

Son başvuru tarihi ne zaman?

Son başvuru 30 Ağustos 2013. Bu tarihte belgelerin İtalya’ya ulaşmış olması gerekiyor. Fakat son günü beklememekte fayda var.

Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

Sonuçlar 20 Eylül günü www.italyada.net ve www.veraedu.com adresinde duyurulacak. Ayrıca kazanan öğrencilere email gönderilecek.

Kaç kişiye burs verilecek?

Toplam 3 yetenekli öğrenciye %70, %50 ve %30 burs verilecek. Kazanan öğrenciler Domus Academy’nin Ocak 2014′de başlayan, İngilizce eğitim veren, Interior & Living Design bölümünde 1 yıl indirimli master yapma hakkı kazanacak.

Etiketler

Bir cevap yazın