Clandon Park Uluslararası Tasarım Yarışması

18. yüzyıl palladyan stilde inşa edilmiş evi ve Clandon Parkı'nı yeniden işlevlendirmek için açılan Clandon Park Uluslararası Tasarım Yarışması için son kayıt tarihi 21 Nisan 2017.

National Trust insiyatifinin Clandon Park Uluslararası Tasarım Yarışması; İngiltere’nin güney doğusundaki Guildford’da bulunan Clandon Park’ı ve 18. yüzyıl palladyan stilde inşa edilmiş evi restore etmek ve yeniden hayal etmek için birinci sınıf, multi-disipliner tasarım ekibini arıyor.

Bir mimarın liderliğinde; tasarım, koruma, peyzaj tasarımı, inşaat mühendisliği, mekanik mühendislik ve elektrik mühendisliği konularında uzmanlık sahibi bir ekip aranıyor. Yarışma, yaratıcı iş birliklerine ve ekibe katılabilecek yeni sanatlara açık. Yarışmayı açan organizasyon, çoğunlukla başyapıt olarak nitelendirilen evi yeni bir kullanımla hayata döndürmek istiyor.

Venedik doğumlu mimar Giacomo Leoni tarafından 1720’lerde tasarlanan ev; İtalyan, İsveçli ve İngiliz ustalar tarafından inşa edilmiş. 2015 yılının Nisan ayında çıkan bir yangında binanın tuğladan iskeleti ayakta kalırken, büyük kısmı kullanılamayacak hale gelmiş. Binanın ünlü Mermer Holü’ndeki eserler son anda yangından kurtarılmış. 

İki kademeli olarak düzenlenen yarışmanın ilk etabında aranan niteliklere ve deneyime sahip ekipler projenin ihtiyacına dair görüleri üzerinden değerlendirilecekler. İkinci tura kalan 5 veya daha fazla ekipten ise daha detaylandırılmış şemalar istenecek.

Birinci etap için son teslim tarihi tarihi 21 Nisan, saat 14:00 (İngiltere yaz saatine göre) olan yarışmayla ilgili daha ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Şartname ve kayır formlarını buradan indirebilirsiniz.

Etiketler

Bir cevap yazın