Bin’in Bir’liği Seçkisi: Ulusal Öğrenci Tasarım Atölyesi

Yunus Emre Yılı münasebetiyle Eskişehir Teknik Üniversitesi akademik kadro ve öğrencileri, Bin’in Bir’liği başlıklı bir tasarım atölyesi düzenliyor.

Terimi kaldır: Bin’in Bir’liği SeçkisiEskişehir Teknik Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Bin’in Bir’liği SeçkisiEskişehir Teknik Üniversitesi Mimarlık ve

Eskişehir Valiliği desteği ve MÜSİAD sponsorluğunda düzenlenen sergilere katılım için son gönderim tarihi 30 Ekim 2021.

Atölyenin açıklama metninden:

Anadolu erenlerinden ve Anadolu’nun manevi mimarlarından olan Yunus Emre bu topraklara yeni bir ışık ve huzur getirdi. Yunusun fikirleri dün olduğu gibi bugün de gönül dünyamızı aydınlatmaya devam ediyor. Yaşadığı çağda olduğu gibi bugün de insanlığın elinden tutan bir gönül ustasıdır. O içinde yaşadığı topluma çöküş ve dağılma devrinde millet birliğini sağlayan manevi değeri aşılamış, Müslüman halkın ruh ve vicdanına hitap eden bir maneviyat önderidir.

Onun fikir ve ışığında; şiirlerindeki imgelerin, mekanların, sembollerin katılımcılarca yorumlanıp görselleştirilmesiyle Türkiye’nin dört bir yanından kolaj, illüstrasyon, baskı, resim vb. gibi çalışmalar beklenmektedir. Bir şiirin, bin aklı bir ettiğini göstermeyi amaçlayan, jüri ve halk seçkisine sunulacak sergilerin her bir aşamada ayrı ayrı ödüllendirilmek üzere toplamda iki aşamada gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Son gönderim tarihine dek gönderilen çalışmaların seçki süresi birbirinden ayrı işleyip, sergi ürünleri birbirinden bağımsız (her sergi için birincilik, ikincilik, üçüncülük ve bir jüri özel ödülü) olmak üzere sekiz ödül, toplamda 5000 TL ödül verilecektir.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

 

Etiketler

Bir cevap yazın