Baumit “Sağlıklı Bir Yaşam Alanı Olarak Ev” Tasarım Yarışması

Baumit tarafından düzenlenen "Sağlıklı Bir Yaşam Alanı Olarak Ev" Tasarım Yarışması, farklı disiplinlerden yüksek lisans öğrencileri ile “ev” meselesini farklı açılardan ele almayı hedefliyor. Yarışmaya son katılım tarihi 22 Haziran 2021.

Pandemi süreciyle birlikte kendi sağlığımız kadar yaşadığımız, zamanımızın neredeyse tamamını geçirdiğimiz evlerimizin sağlığı ve konforu da önemli hale geldi. İnsanların sağlıklı, enerji verimli ve güzel yapılarda yaşaması hedefiyle inovatif ürünler geliştiren Baumit, ev konusuna farklı açılardan bakmak üzere bir tasarım yarışması düzenliyor. Tüm fakültelerin yüksek lisans öğrencilerine açık olan yarışmaya son katılım tarihi 22 Haziran 2021 olarak belirlendi.

Avrupa’nın mantolama devi Baumit, küresel olarak yaşadığımız pandemi ve iklim değişikliği gibi büyük sorunları odağına alarak “sağlıklı bir yaşam alanı olarak ev” temasıyla bir tasarım yarışması düzenliyor. Proje ve uygulama sırasında yapılan tasarım hatalarının, yanlış malzeme ve sistem seçimlerinin sağlıksız yapılara, sağlıksız yapıların ise hem insan sağlığı hem de gezegenimizin sağlığı üzerinde olumsuz etkilere neden olmasından yola çıkan Baumit, farklı disiplinlerden yüksek lisans öğrencileri ile “ev” meselesini farklı açılardan ele alıyor. Yarışmada katılımcılardan; eski adıyla taşlıklar, avlular, hayatlar, eyvanlar; yeni adıyla balkonlar, teraslar, verandalar gibi iç ile dış arasındaki mekânları ve yapının kaplaması olan “kabuk” konusunu karşılaştırmalı olarak ele almaları bekleniyor.

Tüm fakültelerden yüksek lisans öğrencilerinin ücretsiz katılabileceği yarışmaya kayıtlar web sitesi baumittasarimyarismasi.com üzerinden, 22 Haziran 2021 tarihine kadar yapılabilecek. Tasarımların son teslim tarihi 24 Ağustos 2021. Jüri değerlendirmesinin ardından sonuçlar eylül ayında açıklanacak ve ödül töreni düzenlenecek. Kazanan 3 projeye 10’ar bin TL, ayrıca jüri özel ödülü olarak da 3 gece 4 gün Baumit VivaPark ve Viyana Gezisi ödülü verilecek.

Asli Jüri Üyeleri
Adnan Aksu (Mimar)
And Akman (Yapı Biyoloğu)
Cavit Işık Yavuz (Tıp Doktoru)
Dürrin Süer (Mimar)
Gülay Zorer Gedik (Mimar – Yapı Fiziği Uzmanı)
Nevzat Sayın (Mimar)
Semra Uygur (Mimar)

Danışman Jüri
Atalay Özdayı (Mimar – Baumit Türkiye Genel Müdürü)
Erdil Dinçer (İnşaat Mühendisi – Baumit Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü)

Detaylı bilgi ve başvuru için:
[email protected]
baumittasarimyarismasi.com

Etiketler

Bir cevap yazın