BASF İnovasyon Merkezi Tasarım Yarışması

BASF'ın düzenlediği İnovasyon Merkezi Tasarım Yarışması'na proje teslimi için son tarih 3 Mayıs 2019.

YARIŞMANIN KONUSU VE AMACI

“INOVASYON MERKEZİ / “GELECEĞİ TASARLA” tasarım yarışması ile inovasyonlarıyla günlük hayatımızın her alanında yer alan BASF çözümlerinin kendi karakterine paralel yenilikçi, bugünün ve geleceğin değerlerini dikkate alan bir bakış açısı ile ifade eden yaratıcı, özgün tasarımların elde edilmesi amaçlamaktadır.

Yarışmanın konusu, BASF TÜRK Kimya Sanayi ve Ticaret Ltd. Sti ‘nin (bundan böyle “BASF” olarak alınacaktır) projesi başlamış olan Teknopark İstanbul/Pendik İnovasyon Merkezi binası içinde yer alacak olan, ekli dokümanlarda büyüklüğü ve konumu tarif edilmiş olan alanının tasarlanmasıdır. İhtiyaç programı, 40-50 kişilik esnek kurguda çalıştay ve seminer alanı düzeni, BASF ürün ve inovasyonlarının ziyaretçilere aktarılacağı yüzey ve düzenekleri içermektedir.

Tasarımın, bir yandan İhtiyaç programının gerekliliklerini yerine getirirken, diğer yandan;

 • Yarışma konusu alanın tasarımı aşağıda verilmiş olan endüstri ve çözümleri baz alarak tasarlanmalıdır. Endüstriler: Otomotiv ve Taşımacılık, Kimyasallar, Tarım Çözümleri, Kişisel Bakım ve Hijyen, Beslenme, Boya ve Kaplama Endüstrisi
 • Mekanın değişim ve esnekliğe olanak sağlaması, dönem dönem farklı ürünlerin sergilenmesine imkan vermesi önemlidir.
 • BASF’nin biz kimya yaratıyoruz vizyonu, çözümleri, ürünleri ile BASF deneyiminin yaşanacağı, hissedilebileceği bir alanın elde edilmesi,
 • İçinde yer alacağı yapının genel mimari karakterini dikkate alması,
 • Uygulanabilir vasıfta olması beklenmektedir.

Yarışma konusu alanın mahal sınırları belirlenmiş olmakla beraber, yarışmacılar +0.85 kotunda yer alan fuaye alanını tasarımla bir bütün oluşturacak şekilde değerlendirebilirler. Kalabalık ziyaretçi gruplarının kullanımı sırasında katta bulunan ofis ve laboratuvar alanlarının gürültü vs. gibi koşullardan etkilenmemesi için gerekli önlemlerin alınması, çözümlerin oluşturulmasına dikkat edilmelidir.

JÜRİ ÜYELERİ

 • Ateş Erk –  Kimya Mühendisi, KIT – BASF Türk Pazar Geliştirme Direktörü
 • Arzu Deniz Aksoy – İşletme, 9 Eylül Üniversitesi – BASF Türk Kurumsal İletişim ve Kamu İlişkileri Direktörü
 • Eda Şakar – Endüstri Mühendisi, İU, BASF Türk İnovasyon Uzmanı
 • Ali Ragıp Duman – Makine Mühendisi, BU, BASF Türk Otomotiv Boyaları Bölümü Ülke Müdürü
 • Tülin Hadi – Mimar, İTÜ, TeCe Mimarlık
 • Kumsal Çakır – Mimar, İTÜ, KU Mimarlık

YARIŞMACILARA VERİLECEK BİLGİ VE BELGELER

Yarışma şartnamesi ve tasarlanacak alanın görselleri basf.com.tr web adresinden temin edilebilir. BASF Kurumsal Kimlik Kurallarını temin etmek için gelecegitasarla@basf.com adresine mail gönderilmelidir.

YARIŞMA TAKVİMİ

Kazanan proje 20.05.2019 tarihinde açıklanacaktır. Seçilen proje inovasyon merkezinin mimarları tarafından üretilerek hayata geçirilecektir. İnovasyon Merkezinde ödül kazanan proje sergilenecektir.

 • Yarışmanın İlanı 25.03.2019
 • Yarışmaya İlişkin Soru Sorma İçin Son Tarih 03.04.2019
 • Soruların Yanıtlanması 12.04.2019
 • Projelerin Teslimi 03.05.2019
 • Jüri Değerlendirme Süreci 06.05.2019 – 17.05.2019
 • Sonuçların Açıklanması 27.05.2019

SORU VE CEVAPLAR

Katılımcılar; yarışma ile ilgili sorularını 03.04.2019 günü saat 17:00’ye kadar e-posta ile gelecegitasarla@basf.com adresine ileteceklerdir. Soru sormak isteyenler, elektronik postalarının konu bölümüne “Yarışma Sorusu” ifadesini yazacaklardır. Gelen sorular ve yanıtlar 12.04.2019 tarihinde basf.com.tr adresinde topluca yayınlanacaktır. Süreç içindeki olası değişiklikler, ek bilgiler ve sonuçlar aynı web sitelerinde ilan edilecektir. Telefonla yapılacak soru amaçlı başvurulara yanıt verilmeyecektir.

PROJELERİN TESLİM TARİHİ VE ADRESİ

Yarışma duyurusu çıktıktan sonra bir hafta kayıtlar, bir hafta soru cevap ve bir ay tasarım süresi ile ilerlenecektir. Son tarihe kadar katılıma açık olacaktır.

Yarışmada talep edilen şekli ile “.JPEG” veya “.TIFF” formatındaki pafta/paftaların wetransfer linkine yüklenerek dokumanları içeren wetranfer linki ile ad-soyad ve iletişim bilgileri ile gelecegitasarla@basf.com adresine en geç 03.05.2019 günü saat 23:59’a kadar gönderilmesi  gereklidir. BASF’nin kişisel verileri korunma politikasına buradan ulaşabilirsiniz:

SONUÇLARIN AÇIKLANMASI

Sonuçlar Seçici Kurul değerlendirmesi sonuçlandıktan sonra 27.05.2019 tarihinde basf.com.tr adresinden ve sosyal medya adreslerinden duyurulacaktır. Kazanan projelere ödülleri ödül başvurusunda ibraz ettikleri adrese posta yolu ile teslim edilecektir.

ÖDÜLLER

 • Seçici kurul değerlendirmesi sonucu kazanan ilk 3 projeye ödül verilecektir.
  o 1. macbook air 13 inch 1.8 ghz intel core i5
  o 2. ipad pro wifi cellular 64gb silver
  o 3. ipad pro wifi 64gb silver
 • Ekip halinde katılım yapılması durumunda kazanan ekip üyelerine ayrı ayrı hediye dağıtımı yapılmayacaktır. Her ekibin bir adet ödülü olacaktır.
 • Kazanılan ödül devredilemez ve nakde çevrilemez.
Etiketler

Bir yanıt yazın