bang. Prix 2020

bang. Prix 2020 için başvurular başladı. Son başvuru tarihi 31 Aralık 2019.

bang. Prix, Türkiye’de sanat, teknoloji, bilim ve tasarımı bir araya getirerek yaratıcı fikirlerini ifade etmek isteyen farklı disiplinlerden insanların buluştuğu öncü bir platform olarak kendini konumlandırıyor. Bu kapsamda sanat, teknoloji, bilim ve tasarım ekosistemine açık çağrıda bulunan platform, 2020 yılı başvurularını 11 Kasım – 31 Aralık 2019 tarihleri arasında kabul edeceğini açıkladı.

Programa, dijital teknolojiler, tasarım ve bilimsel unsurları sanatsal üretimlerinde kullanan ya da kullanmak isteyen yaratıcı gençlerin yanı sıra bilim ve teknoloji alanında sanatsal bakış açısıyla çalışmalar yapan kişiler başvurabiliyor.

bang. Prix 2020 programına dijital teknolojiler ve bilimsel unsurları sanatsal üretimlerinde kullanan veya kullanmak isteyen, güzel sanatlar, tasarım, mimarlık gibi yaratıcı endüstrilerde yer alan kişilerin yanı sıra; bilim ve teknoloji alanlarında sanatsal bakış açısıyla çalışmalar yapan, nörobilim, biyoloji, bilgisayar bilimleri, sosyoloji, felsefe, psikoloji gibi farklı disiplinlerde çalışmalarını sürdüren, kendileri için gelişim alanı arayan herkes başvuru yapabilecek. Program, Türkiye’nin yanı sıra farklı ülkelerden başvurulara da açık olacak.

bang. Prix 2020’ye katılmak isteyen kişilerden gelişim alanları, üzerinde çalıştıkları ya da çalışmak istedikleri proje konuları ile birlikte, programa katılma motivasyonlarını anlatan bir başvuru yapmaları bekleniyor. Adaylar, sektörün önde gelen isimlerinden oluşan altı kişilik jüri ve bang. Prix ekibi tarafından seçilecek. Sürece dâhil olmaya hak kazananlar, yıl boyunca (Ocak – Kasım 2020) program dâhilinde sunulan desteklerden faydalanma imkanını bulacak.

bang. Prix 2020 programının jüri üyeleri arasında koleksiyoner ve sanat yazarı Banu Çarmıklı, so-far (Singapur) kurucusu ve genel yayın yönetmeni Christina J. Chua, Marshmallow Laser Feast (Londra) sanatçısı ve yaratıcı direktörü Ersinhan Ersin, İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü öğretim üyesi Dr. Gökhan İnce, MAA (Melike Altınışık Architects) kurucusu ve mimar Melike Altınışık ve Touchdesigner (Montreal) yöneticisi Isabelle Rousset yer alıyor.

bang. Prix 2020 programına başvuruda bulunmak isteyen kişilerin öncelikle sanat, teknoloji, tasarım ve bilim ekseninde çalışmalar yapma konusunda sürekli bir merak ve motivasyona sahip olmaları gerekiyor. İhtiyacı olan desteğin, bang. Prix programı kapsamında sağlanabilir olması, gerçekçi gelişim hedeflerinin bulunması, kendini ve çalışmalarını açık ve anlaşılır şekilde ifade edebiliyor olması ise diğer önemli kriterler.

bang. Prix 2020 için Türkçe ya da İngilizce olarak hazırlanan tüm başvurular, [email protected] adresi üzerinden, dijital ortamda kabul edilecek. Yalnızca PDF ve MP4 formatında dosyalar değerlendirmeye alınacak.

Etiketler

Bir cevap yazın