Atölye Muğla Bir – 13 İlçe 13 Desen Tasarım Çağrısı

Atölye Muğla Bir, Muğla’daki 13 ilçenin değerlerini yansıtan illüstrasyon ve desen tasarımlarını bekliyor.

Atölye Muğla Bir, birlikte kalkınmak için birlikte üretim yaklaşımını benimseyerek, tarımsal çeşitliliği ve katma değeri destekleyen program ve projeleri, üreten ve tüketenler ile birlikte geliştirmeyi hedefliyor.

Muğla’daki 13 ilçenin tamamı için geliştirdikleri 13 proje ile kırsalda yenilik ve yaratıcılığı destekliyor.

Bu projelerden biri olan Tasarla Tak ise “Geçmişin izleri, geleceğin çizgilerini buluşturan yaratıcı ürünleri nasıl tasarlayabiliriz?” sorusundan yola çıkarak, katma değeri olan ürünlerin tasarlanmasını amaçlıyor.

Bu kapsamda, Atölye Muğla Bir, 13 İlçe 13 Desen Tasarım Çağrısı’nı yapıyor ve tasarımcılardan her ilçenin değerlerini yansıtan illüstrasyon ve desen üretmelerini bekliyor. Üretilen desenler, Atölye Muğla Bir ziyaretçilerine, Muğlalılara, yerli ve yabancı konuklara yönelik bez çanta, defter, tablet kılıfı, kupa, şişe açacağı, takvim gibi ürünler üzerine yerleştirilerek satışa sunulacak ya da promosyon amaçlı kullanılacak olup her ilçe için seçilen 13 adet illüstrasyon ve desen tasarımı, 500’er TL ile ödüllendirilecek.

13 İlçe 13 Desen Tasarım Çağrısının detaylarını öğrenmek, sorularınızı iletmek ve yarışmaya başvurmak için bu linki ziyaret edebilirsiniz.

Takvim

  • Tasarım Çagrısı Duyurusu:  20 Şubat 2017
  • Online teslim (Projelerin siteye yüklenmesi için son tarih): 13 Mart 2017
  • Online değerlendirme (muglabir.com adresinden herkese açık oylama yapılacaktır.): 14 Mart 2017 – 21 Mart 2017
  • Sonuçların Açıklanması: 24 Mart 2017
Etiketler

Bir cevap yazın