Arkitera Genç Mimar Ödülü 2021

40 yaşın altındaki mimarların üretimlerinin değerlendirilmesine olanak sağlayan bir ortam oluşturarak, başarılarını onurlandırmayı amaçlayan Arkitera Genç Mimar Ödülü, bu yıl on üçüncü kez verilecek.

Başvuru Koşulları

Arkitera Genç Mimar Ödülü 2021’e aday olmak için öncelikle 40 yaşın altında olma (1 Ocak 1981 tarihinden sonra doğmuş olma) koşulu aranmaktadır.

Adaylığın tamamlanabilmesi için başvuru için istenilen belgelerin 15 Kasım 2021 saat 17:00’a kadar Arkitera Mimarlık Merkezi’ne ulaştırılması gereklidir.

Önceki senelerde Seçici Kurul Teşvik Ödülü almış kişiler ödüle tekrar başvurabilir ancak daha önce Arkitera Genç Mimar Ödülü’ne layık görülmüş kişiler başvuramaz.

Seçici Kurul

2021 yılı seçici kurulu aşağıdaki isimlerden oluşmaktadır:

  • Levent Çırpıcı
  • Başak Emrence
  • Arda İnceoğlu
  • Ayça Akkaya Kul
  • Fatih Yavuz

Takvim

  • Ödülün ilanı: 22 Haziran 2021
  • Son başvuru tarihi: 15 Kasım 2021, saat 17:00
  • Ödül Töreni: İleriki tarihlerde ilan edilecektir.

Başvuru İçin İstenilen Belgeler

Yukarıdaki formlara ek olarak projelere dair görsel malzemelerin (fotoğraf, görselleştirme, diyagram, plan, kesit, vs.) son başvuru tarihine kadar [email protected] adresine email veya dosya paylaşımı yolu ile ulaştırılması gereklidir.

Halihazırda Arkitera mecralarında mimar/ofis profiliniz bulunuyor ve projeleriniz yayınlamış halde ise başvuru için yalnızca müelliflik açıklamasını iletmeniz yeterlidir.

Değerlendirme Süreci

Seçici kurul, başta inşaatı tamamlanmış yapılar olmak üzere, adayın tasarım alanındaki tüm birikimini değerlendirir ancak bunun olabildiğince eşit ve standart bir düzlemde gerçekleşebilmesi adına tüm değerlendirme, adayın Arkitera mecralarında yer alan mimar, ofis ve proje sayfaları üzerinden yapılır.

Ödül tek bir isme verilir ancak seçici kurul gerekli gördüğünde ortak çalışmalar yürüten birden fazla müellifi ödüllendirmeyi tercih edebilir.

Oy çokluğuyla karar verecek seçici kurulun kararı değiştirilemez; karara itiraz edilemez.

Müelliflik Açıklaması

Örnek:

Arkitera Genç Mimar Ödülü 2021 ödül sekretaryasına, başvuru için teslim ettiğim ve halihazırda Arkitera mecralarında yayında olan projelerin müellif(lerinden biri)i olduğumu beyan ederim. Beyanıma dayanarak, Arkitera Mimarlık Merkezi’nin müelliflik konusunda yaptığı açıklamanın doğruluğu konusunda tüm sorumluluğun bana ait olduğu ve gerekli görüldüğünde Arkitera Mimarlık Merkezi’nin üçüncü makamlardan bu konuda onay talep edebileceğini kabul ederim.

Tarih
Ad Soyad

İmza

Ödül

Arkitera Genç Mimar Ödülü bir onur ödülüdür. Kazanan, ödül heykelciği ve plaket ile onurlandırılır.

Katılım Ücreti

Arkitera Genç Mimar Ödülü’ne başvuru için katılım ücreti alınmaz.

Gizlilik

Başvurular gizli tutulacaktır.

Ödül Sekreteryası

Arkitera Mimarlık Merkezi
A: Cemil Topuzlu Cad. İş Bankası Blokları A Blok No:8 Dalyan – İstanbul / Türkiye
T: +90 216 355 0722
F: +90 212 310 2905
E: [email protected] 

Etiketler

Bir cevap yazın