ArkiPARC’11 Gayrimenkul Ödülleri

ArkiPARC'11 Gayrimenkul Ödülleri'ne son başvuru tarihi 31 Ocak 2012.

Ödül Hakkında

“Kentsel Kalite için Diyalog” teması ile gerçekleşen ArkiPARC kapsamında verilen Gayrimenkul Ödülleri ile fiziksel çevrenin niteliğinin iyileştirilmesine katkı sağlayan kişi ve kurumların onurlandırılması amaçlıyor. Bu amaç doğrultusunda düzenlenen “Gayrimenkul Ödülleri 2012”, gayrimenkul yatırımlarının kente, kentliye ve yatırımcısına kazandırdıklarını ortak bir çalışmada değerlendirerek, yaratılan olumlu etkilerden dolayı proje paydaşlarını onurlandırmayı ve benzer yatırımların gelişmesini teşvik etmeyi hedefliyor. 2008 yılında ilk kez verilen ödül “Konut, Ofis, Otel, Alışveriş Merkezi, Alternatif Yatırımlar ve Karma Kullanım” alanlarında proje geliştiricisine veriliyor.

Katılım Koşulları

Türkiye sınırları içinde son beş yıl içinde (Ocak 2006’den sonra) inşası tamamlanmış projeler ödüle başvurabilir, aday gösterilebilir. Bir proje, ödüle en fazla iki defa aday olabilir. Seçim Başvuruların değerlendirilmesi, çeşitli alanlardan temsilcilerden oluşan 9 kişilik bir seçici kurul tarafından yapılır. Ödül, bir “proje” üzerinden geliştiriciye verilir. İki aşamalı olarak yapılacak değerlendirmenin ilk aşamasında Seçici Kurul, ödüle aday projeler arasından her bir kategori için üçer finalisti belirleyecektir. Gayrimenkul Ödülleri 2012 kazananları ise ArkiPARC etkinlik mekanında ziyaretçiler tarafından yapılacak dijital oylama yöntemi ile belirlenen finalistleri arasından seçilecektir. Oylamada ArkiPARC etkinliğine katılan ziyaretçi, katılımcı, konuşmacı ve basın yaka kartına sahip kişiler her bir kategori için sadece bir oy kullanabileceklerdir.

Ödül Kategorileri

Konut
Ofis
Otel
Alışveriş Merkezi
Alternatif Yatırımlar
Karma Kullanım

Seçici Kurul

Menekşe Ataselim
Güniz Çelen
Ömer Egesel
İsmail Kavuncu
Markus Lehto
Enis Öncüoğlu
Murat Özgümüş
Murat Ergin
Melkan Gürsel Tabanlıoğlu

Raportör

Müge Yorgancı
Tuba Kolat

Ödüle Başvuru

Ödüle başvurmak için www.gayrimenkulodulu.com adresindeki başvuru formunun imzalanarak ödül sekreteryasına ulaştırılması gereklidir.

2012 Ödül Takvimi

Ödülün ilanı: 1 Kasım 2011 Salı
Son Başvuru Tarihi: 31 Ocak 2012 Salı
Finalistlerin İlanı: 8 Şubat 2011 Salı
Kazananların İlanı ve Ödül Töreni: 29 Mart 2012 Perşembe

Katılım Ücreti

Ödüle başvuru için herhangi bir katılım ücreti alınmamaktadır. Gizlilik Finale kalanlar hariç olmak üzere aday yapıların başvuruları gizli tutulacaktır.

Ödül Sekreteryası

Arkitera Mimarlık Merkezi

Cemil Topuzlu Cad. İş Bankası Blokları A Blok No:8

Dalyan – İstanbul – Turkiye

T: +90 216 355 0722

F: +90 216 386 9430

E: gayrimenkulodulu@arkitera.com

W: www.gayrimenkulodulu.com

Etiketler

Bir yanıt yazın