Arch + Design Summit 2018 Panelist Seçme Yarışması

Son başvuru tarihi 10 Mart.

Mimari Etkinlik Merkezi tarafından ikincisi düzenlenecek olan Arch + Design Summit 2018, ‘Mimari ve Tasarımda Yenilikçi Yaklaşımlar’ teması ile 6-7 Nisan 2018 tarihinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapılacak. Arch+Design Summit 2018 kapsamında Mimarlar Ne Der +? paneli Ali Faruk Göksu, Aydan Volkan, Cengiz Bektaş ve 7 mimarlık fakültesi öğrencisinin katılımıyla düzenlenecek. “Mimarlıkta Öğrencinin Yeri”nin tartışılacağı bu panelde öğrencilerin aktif katılımıyla mimarlıkta öğrenciye farklı bakış açılarının geliştirilmesi hedefleniyor. Tartışma ortamında panelist olarak yer alacak mimarlık fakültesi öğrencileri seçilecek.

Başvuru Koşulları:

  • Türkiye’de eğitim gören mimarlık fakültesi lisans ve yüksek lisans öğrencileri ile yurt dışında yer alan ve Türkiye’deki üniversiteler ile akredite olan üniversitelerde okuyan mimarlık fakültesi lisans ve yüksek lisans öğrencileri başvuruda bulunabilir.
  • Mimarlık kuramıyla ilgili çalışmalarda bulunan mimarlık öğrencileri başvurabilirler.
  • İstanbul dışından katılacak öğrencilerin kendi ulaşım ve konaklama masraflarını karşılıyor olması beklenmektedir.


Başvuru Şekli:

Başvuru kapsamında öncelikle www.mimarlarneder.com adresindeki başvuru formu doldurulmalıdır. “Mimarlıkta Öğrencinin Yeri konulu” bir deneme yazısı başvuru formundaki ayrılan bölüme yazılıp, .pdf formatında gönderilmesi beklenmektedir. (Deneme yazısının 300-1000 kelime aralığında olması gerekmektedir.)

Sessiz bir ortamda çekilmiş, en fazla 1 dakika uzunluğunda olan kısaca kendinizi tanıttığınız ve panele katılma isteğinizin sebebini içeren bir video göndermeniz gerekmektedir. (Madde 3.3’te nasıl gönderileceği belirtilmiştir.)

Takvim:

  • 27 Şubat 2018 – Başvurunun duyurulması
  • 10 Mart 2018 – Başvurunun son günü
  • 20 Mart 2018 – Panelist öğrencilerin duyurulması
  • 6-7 Nisan 2018 – Mimari Tasarım Zirvesi
Etiketler

Bir cevap yazın