Antalya Kepez Belediyesi Kongre ve Sergi Merkezi Ulusal Mimari Proje Yarışması

Mimarlar Odası Antalya Şubesi tarafından "Kepez Belediyesi Kongre ve Sergi Merkezi Ulusal Mimari Proje Yarışması" serbest, ulusal ve tek kademeli olarak yarışma açılmıştır.

Kepez Belediyesi, yılda ortalama 300 güneşli günü,18.7 derecelik yıllık sıcaklık ortalaması ile yılın 12 ayı turizm hareketlerine açık ender bölgelerinden biri olan Antalya’nın gelişmesi ve çağdaş bir kent olması için çaba harcayan bir Belediyedir.

Bu amaçla Ulusal ve Uluslararası Kongre ve Sergileme olanaklı mekanlar elde etmek istemektedir.

Form, malzeme, estetik olarak Kepez Kent Kimliğinin gelişmesine katkı koyacak, bölgedeki yaşam kalitesini zenginleştirecek sosyal ve kültürel işlevlere yapılı ve açık mekanlar sağlamak yarışmanın ana amacıdır. Yarışmanın önemli bir diğer amacı da Güzel Sanatların Belediyeler’ce desteklenerek teşvik edilmesidir.

Kepez Belediyesi’nce, gelişmeleri simgelemek, çağdaş bir kentte olması gereken ‘ÇOK AMAÇLI SALONLAR’ elde etmek düşüncesiyle yarışma şartnamesinde verilen 1/5000 ve 1/1000’lik imar paftalarında sınırları belirlenmiş alanda, Mimarlar Odası Antalya Şubesi koordinasyonunda Kamu İhale Kurumu Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı, Mühendislik, Kentsel Tasarım Projeleri, Şehir ve Bölge Planlama ve Güzel Sanat Eserleri Yarışmaları Yönetmeliği uyarınca serbest, ulusal ve tek kademeli olarak, “KEPEZ BELEDİYESİ KONGRE ve SERGİ MERKEZİ MİMARİ PROJE YARIŞMASI” açılmıştır.

Yarışmaya katılma koşulları:
A – Jüri toplantılarında yer almamış olmak, jüri üyelerinin birinci dereceden yakını veya çalışanlarından olmamak
B – Şartname alarak adres varsa e-posta adresi bırakmış olmak
C – Yarışmaya TMMOB Mimarlar Odası üyesi mimarlar katılabilir.
D – Yer görme belgesi almış olmaları zorunludur.

Jüri Üyelerinin Ve Raportörlerin İsim ve Kimlikleri

Danışma Jüri Üyeleri
1 – Orhan KOCAAĞA Kepez Belediye Başkan Yardımcısı
2 – Osman YILMAZ Kepez Belediye Başkan Yardımcısı
3 – M.Osman AYDIN Mimarlar Odası Antalya Şube Başkanı

Asil Jüri Üyeleri
1 – Doç. Dr. Tülin GÖRGÜLÜ Y.Mimar
2 – Kıvılcım KESKİNER Y.Mimar
3 – Yüksel YURTKURAN Mimar
4 – Bahadır ÇİLEK İnşaat Mühendisi
5 – Gülfer ERDOĞAN ARIKOĞLU Mimar

Yedek Jüri Üyeleri
1 – Serap KAYA Mimar
2 – Mesut KALEM Mimar
3 – Mehmet ARAT Mimar

Raportörler
1 – Nilgül YILMAZ Mimar
2 – Ebru ER Mimar

Ödüller ve ödeme şekli:
Jüri yarışmaya katılan projelerin değerlendirilmesi sonucunda üç derece ve beş mansiyon olmak üzere sekiz proje seçecektir.

Ödüller:
1. Ödül : 35.000
2. Ödül : 25.000
3. Ödül : 15.000
Mansiyon : 5 X 7.500

16 Mayıs 2011-Pazartesi günü başlayan, 29 Temmuz 2011 Cuma günü tamamlanacak olan yarışma ile ilgili yarışma dosyası, Mimarlar Odası Antalya Şubesi’nden (Meltem Mh. 3808.Sk. No:8 -ANTALYA) veya Mimarlar Odası Ankara, İstanbul, İzmir Şubelerinden 100,00 TL.- karşılığı alınabilir. Ayrıca yarışma şartnamesi, TMMOB Mimarlar Odası genel Merkezinde ve Tüm Şubelerinde görülebilir.

Etiketler

Bir yanıt yazın