ALÇIDER “Yaratıcı Alçı Tasarımı” Yarışması

Türk alçı sektörünün önde gelen markalarını aynı çatı altında buluşturan ALÇIDER, alçı kullanımını ve bilinirliğini arttırmak amacıyla "Yaratıcı Alçı Tasarımı" yarışması düzenliyor.

Türk alçı sektörünün önde gelen markalarını aynı çatı altında buluşturan ALÇIDER, alçı kullanımını ve bilinirliğini arttırmak amacıyla “Yaratıcı Alçı Tasarımı” yarışması düzenliyor. Günümüzün en etkin iletişim araçlarından Facebook üzerinden yürüyecek “Yaratıcı Alçı Tasarımı” Yarışması-ALÇIDER 2011’de, 4 yaratıcı fikir ödüllendirilecek. Yarışmanın birincisi ise Apple MacBook kazanacak.

Alçı sektörünün öncü isimlerini dernek çatısı altında toplayan Türkiye Alçı Üreticileri Derneği (ALÇIDER), fikir, beceri ve yaratıcılığı alçı ile buluşturacak farklı bir yarışmaya imza atıyor. ALÇIDER, düzenlediği “Yaratıcı Alçı Tasarımı” yarışması ile yaratıcı iş fikirlerini bakış açısı haline getiren gençleri yarıştıracak.

“Alçının en sıra dışı ve yaratıcı kullanımı” konseptiyle düzenlenecek yarışmada günümüzün en etkin iletişim araçlarından sosyal medya kullanılarak “facebook” uygulaması ile gerçekleştirilecek. Yarışmanın tüm süreçleri yine aynı platform üzerinden yürütülecek.

Böylece yarışma binlerce kişinin alçıyı yaratıcı fikirlerde kullanmasını ve en önemlisi alçıyı hayatlarına katmasını sağlayacak. Temel hedef alçının bilinirliğini ve kullanımını artırmak olduğu için hedef kitle “tüm kesimler” olarak belirlendi. Her yaştan ve sosyo ekonomik seviyeden kişiler yarışmaya katılabilecek.

Yarışmacılar isterlerse kendi projelerini oluşturarak, isterlerse Türkiye’de ya da dünyada yapılmış sıra dışı/yaratıcı bir uygulamayı görüntüleyerek yarışmaya katılacaklar. Yarışmanın ilk etap elemeleri binlerce Facebook kullanıcısı tarafından yapılacak. En çok beğeni alan ilk 50 fotoğraf değerlendirmeye alınacak ve finalistler ALÇIDER’in belirlediği bir jüri ile seçilecek.

4 yeni fikrin ödüllendirileceği yarışmada başarı plaketinin yanı sıra, birinciye Apple Macbook, ikinciye iPad 2, üçüncüye iPhone 4 ödülü verilecek. ALÇIDER özel ödülünü kazanacak fikrin sahibi ise iPod Nano ile ödüllendirilecek.

Yarışmayı kazananlar, 16 Ekim 2011 tarihinde yarışma ana sayfasında duyurulacak. Ödüller Kasım ayında İstanbul’da yapılacak “Alçı Konferansı”nda açıklanacak ve düzenlenecek törenle ödüller sahiplerini bulacak. Yarışma hakkında detaylı bilgiye, www.alcider.org.tr den veya www.facebook.com/alcider adresinden ulaşabilirsiniz.

Etiketler

1 Yorum

Bir cevap yazın