8. Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması

Yarışmada son teslim tarihi 4 Temmuz 2012.

ASD ve TÜYAP işbirliğinde bu yıl 8.’sini düzenlenecek Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması için başvuru dönemi başlıyor.

Her yıl düzenlenen ve para ödülü de verilen bu ulusal yarışma ile ülkemizde tasarım eğitimi alan öğrencilerin ambalaj tasarımı alanına da yönelmelerini sağlamayı hedefleniyor. Bu sene yarışma kategorileri kağıt, karton ve oluklu mukavva ambalajlar ile grafik tasarım kategorilerini de ekleyerek içerik olarak biraz daha zenginleştirmeye çalışıldı.

Yarışma üniversitelerin Grafik Tasarım ile Endüstri Ürünleri Tasarımı veya Endüstriyel Tasarım Bölümleri’nde lisans veya yüksek lisans düzeyinde eğitim gören tüm öğrencilerin katılımına açıktır. Diğer bölümlerde okuyan öğrenciler yarışmaya bireysel olarak katılamazlar; ancak, Grafik Tasarım ile Endüstri Ürünleri Tasarımı veya Endüstriyel Tasarım Bölümleri’nde eğitim gören öğrencilerle birlikte grup oluşturarak katılabilirler.

Son teslim tarihi 4 Temmuz 2012 olan Öğrenci Yarışmasının Seçici Kurul Toplantısı 7 Temmuz 2012 tarihinde yapılacak ve sonuçları 10 Temmuz günü açıklanacaktır. Ödül töreni ve dereceye giren öğrencilerimizin projelerinin sergilenmesi ise ASD ve TÜYAP’ın sağlıklı işbirliğinde 20-23 Eylül tarihlerinde bu sene 18.sini düzenlenecek olan İstanbul Ambalaj Fuarı esnasında gerçekleştirilecek.

Birinciye 2.500 TL, ikinciye 1.500 TL ve üçüncüye 1.000 TL ödül ve 9 adet 300 TL’lik mansiyon ödüllerinin verileceği 8. Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması 2012 hakkında daha detaylı bilgi almak için [email protected] veya [email protected] email adreslerinden iletişime geçmenizi rica ederiz.

Bu yarışma WPO – World Packaging Organisation (Dünya Ambalaj Örgütü) tarafından tanınmış olup; teşvik edilmektedir. Yarışmada (mansiyonlar dahil) ödüle layık bulunan projelerin sahipleri dilerlerse WPO tarafından düzenlenecek uluslararası yarışmalara katılabileceklerdir. Bu tür yarışmalara katılım masrafları ise yarışma organizatörleri tarafından karşılanacaktır.

Etiketler

Bir cevap yazın