6. RAF Ürün Dergisi Kapak Tasarım Yarışması

Arkitera Mimarlık Merkezi, genç tasarımcıların isimlerini ve tasarımlarını geniş bir kesime tanıtabilmesi amacıyla RAF Ürün Dergisi Ocak 2012 sayısının kapağında yer almak üzere RAF Ürün Dergisi Kapak Tasarım Yarışması düzenliyor.

Amaç
Genç tasarımcıların isimlerini ve tasarımlarını geniş bir kesime tanıtabilmesi için RAF Ürün Dergisi’nin yaygın dağıtım kapasitesinden yararlanmasını sağlamak.

Konu
RAF Ürün Dergisi Ocak 2012 sayısının kapağında yer almak üzere yapılacak olan tasarım için herhangi bir konu sınırlaması yoktur, ancak genel ahlaka aykırı, pornografik içerikli veya herhangi bir siyasi veya dini görüşle bağdaştırılabilecek tasarımlar değerlendirilmeye alınmazlar. Jürinin değerlendirmesine alınacak tasarımların ön seçiminde Arkitera Mimarlık Merkezi Editörleri yetkili ve sorumludur.

Katılma Koşulları
1. Yarışma, mimarlık, güzel sanatlar, tasarım, iletişim fakültelerinde ve ziraat fakültesi peyzaj mimarlığı bölümünde eğitim gören ya da bu fakülteler veya bölümlerden mezun olmuş kişilerin katılımına açıktır. Kazananın ilan edilmesinden önce, kazanan tasarımın sahibinden bu pozisyonunu belgelemesi istenecektir.

2. Tasarımların ekteki teknik şartlara uyması gerekmektedir.

3. Yarışmaya birden fazla tasarımla katılmak mümkündür.

4. Yarışmacılardan tasarımlarını özgün çalışmalarından elde etmeleri bekleniyor.

5. Tasarımlar Arkitera Mimarlık Merkezi’ne kargoyla veya raf[at]arkitera[dot]com e-mail adresi üzerinden iletilmelidir. E-mail ile yollanacak tasarımların dosya boyutunun 4MB’dan büyük olmaması gerekmektedir.

6. Tasarımlar Arkitera Mimarlık Merkezi’ne en geç 9 Aralık 2011 tarihinde saat 17:00’a kadar ulaşmış olmalıdır.

7. Yarışmaya 35 yaşından büyük olanlar katılamaz.

Raportör
Çiğdem Yılmazer

Jüri
2012 RAF Ürün Dergisi Kapak Tasarımı Yarışması’nın jüri üyeleri 2011 yılının kapaklarını tasarlayan tasarımcılardan oluşmaktadır. Jüri, değerlendirmeye alınan tasarımları internet üzerinden yapacağı değerlendirme ile oylayacak.

1. Selahattin Doğa Gülhan
2. Hasan Özbay
3. Hüseyin Kahvecioğlu
4. Ahmet Tercan
5. Gonca Paşolar
6. Kasım sayısının kapak tasarımcısı.

Ödül
Kazanan tasarım RAF Ürün Dergisi’nin 2012 Ocak sayısında yer alacak ve yarışmanın birincisi, 16 Gb iPad2 kazanacak. Bununla birlikte kazanan tasarımın sahibi, 2013 Ocak sayısının kapak tasarımının seçileceği bir sonraki yarışmada jüri üyelerinden biri olacaktır.

Takvim
İlan Tarihi: 15 Eylül 2011
Teslim Tarihi: 9 Aralık 2011
Son Başvuru Tarihi: 9 Aralık 2011
Kazananların Duyurulması: 30 Aralık 2011

Yarışma Sekreteryası
Arkitera Mimarlık Merkezi
A: Cemil Topuzlu Cad. İş Bankası Blokları A Blok No:8 Dalyan – İstanbul – Turkiye
T: +90 216 355 07 22
F: +90 216 386 94 30
E: raf[at]arkitera[dot]com

Yarışmanın şartnamesine buradan ulaşabilirsiniz.

Etiketler

29 yorum

Bir yanıt yazın