5. Uluslararası Beton Tasarım Yarışması

Türkiye'yi temsilen Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) ile Belçika Almanya İrlanda ve Hollanda tarafından organize edilen "Enerji" temalı yarışmanın son başvuru tarihi 14 Mayıs 2012 olarak belirlendi.

Ödül alan katılımcılar beton ve enerji hakkında daha fazla keşif yapmaları için 26 Ağustos – 1 Eylül 2012 tarihleri arasında Rotterdam’da yapılacak uluslararası seminer ve atölye çalışmalarına katılmaya hak kazanacak.

Türkiye’yi temsilen Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) ile Belçika, Almanya, İrlanda ve Hollanda tarafından organize edilen “enerji” temalı “5. Beton Tasarım Yarışması” için başvurular bugün (20 Ekim 2011) başladı.

Avrupa çimento ve beton birlikleri tarafından organize edilen ve katılımcı ülkelerin mimarlık, mühendislik, tasarım ve ilgili disiplinlerdeki öğrencilerine açık olan Uluslararası Beton Tasarım Yarışması 5 Avrupa ülkesinde 2011-2012 akademik yılında gerçekleşecek.

Yarışmanın Türkiye ulusal jürisinde Murat Arif Suyabatmaz, Alpaslan Ataman, M. Burak Altınışık, Hasan Çalışlar, Tülin Hadi yer alacak. 5. Beton Tasarım Yarışması’nın son başvuru tarihi 14 Mayıs 2012 olarak belirlendi. Bu yılki teması “enerji” olarak belirlenen yarışmada, katılımcılardan “betonun, enerji ile ilişkisinde kendine özgü niteliklerinin” araştırılması bekleniyor.

Yarışmada belirli bir yer veya program verilmezken, katılımcılar, kendi fikir ve çözümlerini destekleyecek ortamı seçebilecekler. Tasarım önerileri, obje, mobilya, mimari detay olabileceği gibi peyzaj girişimleri, çok amaçlı yapılar, altyapı ve yapısal sistemleri olarak da düşünülebilecek.

Yarışmanın sonuçları ulusal jürilerin raporlarıyla beraber internet sitesi üzerinden duyurulacak. Ödül alan katılımcılar, beton ve enerji üzerine daha fazla keşif yapmaları için 26 Ağustos-1 Eylül 2012 tarihleri arasında Rotterdam’da yapılacak olan altı günlük uluslararası seminer ve atölye çalışmalarına katılmaya hak kazanacaklar.

Etiketler

Bir yanıt yazın