3. Betonik Fikirler Proje Yarışması

3. Betonik Fikirler Proje Yarışması'na son başvuru tarihi 19 Mart 2012.

Çimento sektörünün lideri Akçansa’nın, üniversite öğrencilerinin yaratıcılıklarını ortaya koymalarını ve eğitimini aldıkları alana değer katmalarını sağlamak amacıyla düzenlediği ‘Betonik Fikirler Proje Yarışması’nın üçüncüsü için başvurular başladı.

İnşaat Mühendisliği, Mimarlık bölümü, üniversitelerin ilgili bölümlerinin lisans ve yüksek lisans öğrencilerine açık olan yarışmanın konusu, ‘Yapılarda enerji verimliliği için çimento ve betonun alternatif kullanım alanları’ olarak belirlendi.

Öğrencileri, betonun alternatif kullanım alanları için uygulanabilir projeler oluşturmaya yönelten Betonik Fikirler Proje Yarışması için son katılım tarihi 19 Mart, proje son teslim tarihi ise 16 Nisan 2012 olarak açıklandı. İnşaat Mühendisliği, Mimarlık bölümü ve üniversitelerin ilgili bölümlerinin lisans ve yüksek lisans öğrencilerine açık olan yarışmaya öğrenciler en az 2, en çok 4 kişilik gruplar halinde katılabilecekler.

Yarışma sonucunda birinci olan grubun kazananlarına iPad 2. Gruba 2.000 TL ve 3. gruba ise 1.000 TL’lik Teknosa hediye çeki verilecek. Birinci olan ekip, Akçansa’da staj yapma hakkı da elde edecek. Ayrıca Akçansa, Betonik Fikirler Proje Yarışması’na katılan her bir yarışmacı için TEMA’ya bir fidan bağışlayarak, daha yeşil bir dünya için gerçekleştirdiği projelere gençleri de ortak edecek. Dereceye girenlere ödülleri, 18 Mayıs 2012 tarihinde Sabancı Center’da düzenlenecek bir törenle verilecek.

Betonik Fikirler Proje Yarışması’na katılım koşulları…
İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık ve üniversitelerin ilgili bölümlerinin 2, 3 ve 4. sınıf öğrencilerine ve yüksek lisans öğrencilerine yönelik yarışmanın en önemli koşulu; daha önce yapılmamış, farklı bir yarışma için kullanılmamış, yaratıcı bir proje sunmak. Yarışmaya katılmak isteyenlerin en az 2, en fazla 4 kişilik gruplar oluşturmaları gerekiyor. Katılımcılardan fikrin orijinalliği, yaratacağı fayda (maliyet, kullanım kolaylığı v.s.), fonksiyonelliği, uygulanabilirliliği, çevreye katacağı değer ölçütlerini karşılayan, sade bir tasarım hazırlamaları talep ediliyor. Öğrenciler www.betonikfikirler.com adresinden başvuru ve proje gönderimi hakkında detaylı bilgiye ulaşabilecektir.

Jüri Üyeleri
Prof. Dr. Mehmet Ali Taşdemir (İstanbul Teknik Üniversitesi)
Sermin Onaygil – İTÜ Enerji Enstitüsü Enerji Planlaması ve Yönetimi Anabilim Dalı Başkanı
Canan Hoca
Ahmet Çelik – Sinpaş Yapı Genel Müdürü
Tebernüş Kireçci – Emlakkulusi.com Şef Editörü
Hakan Gürdal (Akçansa Genel Müdürü)

Yarışmanın Takvimi
Başvurular: 27 Şubat – 19 Mart 2012
Proje Son Teslim Tarihi: 16 Nisan 2012
Ödül Töreni: 18 Mayıs 2012

Etiketler

Bir cevap yazın