2. Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması

Profesyonellere ve öğrencilere açık olan “2. Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması”na başvurular başladı.

Uludağ Tekstil İhracatçılar Birliği (UTİB) tarafından yatak, banyo, perde ve koltuk kategorilerinde düzenlenen yarışmaya www.evtekstiliyarismasi.com adresi ziyaret edilerek, 2 Mart 2012 tarihine kadar başvurulabilir.

Uludağ Tekstil İhracatçılar Birliği (UTİB) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması, dört farklı kategoride profesyonellerin ve öğrencilerin tasarımlarını bekliyor.

Yatak, banyo, perde ve koltuk kategorilerinde başvuru kabul eden yarışma sonucunda her kategorinin birincisi 7.000 TL ile ödüllendirilecek. Yarışmada, ikinci olanlar 4.000 TL, üçüncüler ise 3.000 TL’nin sahibi olacak. Akademisyen, tasarımcı ve sektör temsilcilerinden oluşan jüri üyeleri tarafından yapılacak değerlendirme sonucunda, tüm başvuruların arasından seçilecek bir inovatif ürüne de 10.000 TL ödül verilecek. Ayrıca dereceye giren yarışmacılar arasında yapılacak değerlendirme sonrasında, uygun bulunacak iki kişiye de iki yıl süre ile yurtdışında eğitim imkanı sağlanacak.

Gençleri ve profesyonel tasarımcıları teşvik ederek sektörün rekabet gücünü artırmayı ve uluslararası pazarda moda ve trend yaratabilecek Türkiye ev tekstilinin özgün tasarımlarını ortaya çıkarmayı hedefleyen yarışma, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin (TETSİAD) işbirliği ile gerçekleştiriliyor.

“2. Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması”na üniversite ve fakültelerin, 2 yıllık ve 4 yıllık güzel sanatlar fakülteleri ve mimarlık fakülteleri ile mühendislik fakültelerinin tekstil mühendisliği bölümünde okuyan tüm lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin yanı sıra, en az lise veya dengi okul mezunu olan profesyoneller de katılabilecek.

Yarışma Kategorileri
Yatak: Nevresim Takımı, Yastık, Yorgan, Yatak Örtüsü

Banyo: Havlu, Bornoz, Peştamal

Perde: Tül ve Kalın Perde

Koltuk: Döşemelik Kumaş

Yarışma ile ilgili detaylı bilgilere ve şartnameye www.evtekstiliyarismasi.com adresinden ulaşılabilir.

Etiketler

Bir yanıt yazın