13. Raf Ürün Dergisi Kapak Tasarım Yarışması

Genç tasarımcıların isimlerini ve tasarımlarını geniş bir kesime tanıtabilmesi amacıyla Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından düzenlenen RAF Ürün Dergisi Kapak Tasarım Yarışması için son başvuru tarihi 14 Aralık 2018.

Amaç

Genç tasarımcıların isimlerini ve tasarımlarını geniş bir kesime tanıtabilmesi için RAF Ürün Dergisi’nin yaygın dağıtım kapasitesinden yararlanmasını sağlamak.

Konu

2019 yılının ilk RAF Ürün Dergisi sayısının kapağında yer almak üzere yapılacak olan tasarım için herhangi bir konu sınırlaması yoktur, ancak genel ahlaka aykırı, pornografik içerikli veya herhangi bir siyasi veya dini görüşle bağdaştırılabilecek tasarımlar değerlendirilmeye alınmaz. Jürinin değerlendirmesine alınacak tasarımların ön seçiminde Arkitera Mimarlık Merkezi Editörleri yetkili ve sorumludur.

Katılma Koşulları

1. Yarışma; mimarlık, güzel sanatlar, tasarım, iletişim fakülteleri bölümlerinde ve ziraat fakültelerinin peyzaj mimarlığı bölümünde eğitim gören ya da bu fakülteler veya bölümlerden mezun olmuş kişilerin katılımına açıktır. Kazananın ilan edilmesinden önce, kazanan tasarımın sahibinden bu pozisyonunu belgelemesi istenecektir.
2. Tasarımların ekteki teknik şartlara uyması gerekmektedir.
3. Yarışmaya birden fazla tasarımla katılmak mümkündür.
4. Yarışmacılardan tasarımlarını özgün çalışmalarından elde etmeleri beklenmektedir.
5. Tasarımlar Arkitera Mimarlık Merkezi’ne kargoyla veya [email protected] e-mail adresi üzerinden iletilmelidir. E-mail ile yollanacak tasarımların dosya boyutunun 4MB’dan büyük olmaması gerekmektedir.
6. Tasarımlar Arkitera Mimarlık Merkezi’ne en geç 14 Aralık 2018 tarihinde saat 17:00’a kadar ulaşmış olmalıdır.
7. Yarışmaya 35 yaşından büyük olanlar katılamaz.

Raportör

Tülay Aydın

Jüri

2019 RAF Ürün Dergisi Kapak Tasarımı Yarışması’nın jüri üyeleri 2018 yılının kapaklarını tasarlayan tasarımcılardan oluşuyor. Jüri, değerlendirmeye alınan tasarımları internet üzerinden yapacağı değerlendirme ile oylayacak.

 • Zeynep Baştürk
 • Kurtul Erkmen
 • Levent Çırpıcı
 • Aydan Volkan
 • Gönül Ardal
 • Yelin Evcen
 • Gürhan Bakırküre


Ödül

Kazanan tasarım RAF Ürün Dergisi’nin 78. sayısının kapağında yer alacak ve yarışmanın birincisi, 32 GB iPad* kazanacak. Bununla birlikte kazanan tasarımın sahibi, 2020’nin ilk sayısının kapak tasarımının seçileceği bir sonraki yarışmada jüri üyelerinden biri olacak.

Takvim

 • İlan Tarihi: 01 Ekim 2018
 • Son Başvuru Tarihi: 14 Aralık 2018 (17:00’a kadar)
 • Teslim Tarihi: 14 Aralık 2018 (17:00’a kadar)
 • Kazananların Duyurulması: 28 Aralık 2018


Yarışma Sekreteryası

Arkitera Mimarlık Merkezi
A: Cemil Topuzlu Cad. İş Bankası Blokları A Blok No:8 Dalyan – İstanbul – Turkiye
T: +90 216 355 07 22
F: +90 216 386 94 30
E: [email protected]

*Arkitera hediye edilecek üründe değişiklik yapma hakkını kendinde saklı tutar.

Etiketler

Bir cevap yazın