Zeminlerde Saklı Detaylar

Unigen portföyünde yer alan Onto yükseltilmiş döşeme sistemleri, hayallerdeki tasarımları zeminlere yansıtırken tüm fonksiyonel ihtiyaçlara alternatif çözümler sunuyor.

Dilmenler Makine, İstanbul
Mimari Proje: U Design
Metraj: 500 m2

Yükseltilmiş döşeme sistemleri; kablolama, ısıtma, soğutma ve havalandırma tesisatlarının zeminde yoğun kullanıldığı mekanlarda fonksiyonel ve estetik koşulları sağlayan sistemlerdir. Tamamen modüler paneller (60×60 cm / 50x50cm) ile taşıyıcı altyapı sistemlerinden oluşuyor. Paneller ile betonarme zemin arasında ihtiyaç duyulan tesisat boşluğu bırakılarak, gerektiğinde tesisata kolay erişim ve müdahale imkanı sunuyor. Demonte bir sistem olduğu için yükseltilmiş döşeme sistem kullanımı, yoğun yerleşim planlarında serbestlik sağlıyor.

Projelerde istenen teknik özellikleri karşılayacak nitelikte, Unigen portföyünde geniş ürün çeşitliliği bulunuyor.

• Sunta özlü panel,

Allianz Kampüs, İzmir
Mimari Proje: Swanke Cornell Hayden Mimarlık
Metraj: 7.000 m2

Onto sunta özlü panel çeşitlerinde, enkapsüle panel ile kaplamalı panel alternatifleri bulunuyor. Sunta özlü kaplamalı panel alternatiflerinde 30 mm / 38 mm kalınlığında yüksek yoğunluklu yonga levha kullanılıyor.

• Kalsiyum sülfat özlü panel,

Onto kalsiyum sülfat özlü panellerde yüksek yoğunluklu monoblok kalsiyum sülfat öz kullanılıyor. Kalsiyum sülfat özlü paneller yangın ve nem dayanımı performansına bağlı olarak tercih ediliyor. Onto kalsiyum sülfat özün enkapsüle panel ve kaplamalı panel alternatifleri bulunuyor.

Sunta ve kalsiyum sülfat özlü enkapsüle panellerde bir yenilik olarak vidalı (corner lock) panel üretimi yapılıyor.

• Onto Maru 3 katmanlı galvaniz panel,

Türkiye Finans Katılım Bankası Genel Müdürlüğü, İstanbul
Mimari Proje: M Ofis
Metraj: 25.000 m2

%100 geri dönüştürülebilir, hafifliği ve mukavemeti ile özel olarak tasarlanmış patentli bir üründür.

Maru 3 katmanlı galvaniz çelik panel, 3 farklı çelik katmanın tamamen robot sistem ile perçin ve kaynak kullanmadan özel bir metodla birleştirilmesinden oluşuyor. İç dolgu olarak sunta, beton veya kalsiyum sülfat gibi malzemelerin kullanımına gerek duyulmadan çok daha hafif ve mukavemetli bir panel modeli oluşturuldu.

Taşıma kapasitesi yüksek olan üç katmanlı çelik panel 5kg/adet birim ağırlığı ile binaya ilave yük getirmeyen en hafif panel çeşidi.

• Beton özlü panel,

A Bank Genel Müdürlük, Kozyatağı/İstanbul
Mimari Proje: Jeyan Ülkü Mimarlık
Metraj: 3.000 m2

Beton özlü paneller özel olarak tasarlanmış çelik plakaların arasına beton dolgu yapılarak üretiliyor. Bu sayede yük taşıma kapasitesi ve yangın dayanımı üst seviyeye ulaşıyor.

ONTO yükseltilmiş döşeme alt yapı sistemlerinde, taşıma kapasitesine ve yüksekliğe bağlı olarak;

• Kuşaklı,
• Kuşaksız,
• Sismik sistem çeşitleri üretiliyor.

Unigen Düzce üretim tesislerinde Onto markasıyla sunta özlü ve kalsiyum sülfat özlü panel çeşitleri ve alt yapı sistemleri üretimi yapılıyor. Onto maru ve beton özlü alternatifler ithal ürün gruplarıdır.

Unigen; hayallerdeki tasarımları gerçeğe dönüştürmek için birbirinden farklı ürün çeşitleriyle daima kullanıcıların yanında. Onto yükseltilmiş döşeme sistemleri Unigen portföyünde yer alan alternatif kaplama malzemeleri ile fonksiyonel olduğu kadar estetik çözümler sunuyor.


__________

W: www.unigen.com.trwww.onto.com.tr
A: İnönü Mah. Kayışdağı Cad. Kandiş İş Merkezi Kat:2, No:128 34755, Ataşehir – İstanbul

T: 0216 577 04 34

Sosyal medya hesapları;

Instagram
Facebook
Linkedin

Etiketler

Bir yanıt yazın