Yeni Nesil Duvar Bloğu PonceBloc

Enerji tasarruflu yapı elemanı ihtiyacına cevap veren PonceBloc, Fransız know-how'ı, Alman teknolojisi ve dizaynı ile Kayseri'de üretiliyor.

Ponzadan üretilen, hafifliğinin yanı sıra çevreci, yüzde yüz geri dönüşebilir doğal ürün PonceBloc, üstün ses ve ısı yalıtım performansı ve sağladığı kolay uygulama imkanı ve uzun yapı ömrüyle de dikkat çekiyor.

PonceBloc, acentecilik, armatörlük, entegre lojistik hizmetleri ve liman işletmeciliği gibi ana iş kollarının yanı sıra farklı sektörlerde de faaliyet gösteren Arkas’ın inşaat malzeme sektöründeki iştirakidir. 61 şirketi bünyesinde barındıran Arkas’ın faaliyet gösterdiği sektörlerdeki yenilikçi ve öncü kimliğine uygun olarak PonceBloc, Türkiye’ nin yeni nesil, çevre dostu hafif yapı elemanı olmaya aday. PonceBloc’un duvar malzemesi olarak kullanılmasının yanı sıra, döşemeler için hem hafif hem de yanmaz bir alternatif sunan asmolenleri, kapı ve pencere üstü için hafif betonla donatılı şekilde üretilen lentoları vae binada kolon-kiriş betonarme detaylarında ısı yalıtımında kullanılmak üzere üretilen panelleri PonceBloc ürün gamını oluşturuyor.

Sönmüş yanardağların yıllar boyunca yer altında oluşumunu tamamladığı bölgelerden çıkarılan ponza, aslında lavların taşlaşmış hali. Bu nedenle ana hammaddesi doğal ponza taşı olan PonceBloc’un üretimi sırasında ısıya ihtiyaç duyulmuyor. Minimum su tüketilerek, ozon tabakasına zarar veren gazlar açığa çıkarılmadan üretilen PonceBloc, geri dönüşümde de kimyasal maddeler kullanılmayan, her yönüyle doğal, sağlıklı ve ekolojik bir ürün. PonceBloc’un duvar malzemeleri içerisinde en çevreci sonuçlara sahip ürün olduğu Fransız Çevre ve Sağlık Birliği (FDES) tarafından onaylı.

Geri dönüşümlü olmasının yanında PonceBloc,

  • yüksek oranda ısı yalıtımı sağlaması,
  • ses yutuculuğu,
  • yapıda deprem güvenliğini maksimum seviyeye çıkarmaya yardımcı olan hafifliği,
  • binanın ömrü boyunca türlü tepkimelere olumlu cevap vermesini sağlayan malzemenin boyutsal stabilitesi

ile ponza taşının sağladığı tüm doğal avantajlara sahip.

Merkez
A: Umurbey Mah. İşçiler Cad. No: 143 Metin Akdurak İşhanı, Alsancak – İzmir
T: 0232 477 77 77 – 0212 318 00 00
W: www.poncebloc.com.tr

Etiketler

Bir cevap yazın