Yapılara Doğru Yalıtım Seçeneği Baumit’de

Avrupa'da her yıl gerçekleştirdiği yıllık 50 milyon metrekareye yakın ısı yalıtımı ile uzmanlığı, geliştirdiği ısı yalıtım sistemleri, yenilikçi özellikleri ve kalitesi ile Baumit, yapıların ihtiyaçlarına doğru seçenekler sunmayı amaçlıyor. Enerji verimliliği, sağlık, konfor, uzun ömür, vb. beklentilere geliştirdiği dört farklı sistemle yanıt veriyor.

Her ülke ve iklim tipine göre test edilerek, Avrupa Teknik Onay Belgesi kalite ve standartlarına (ETAG 004) uygun bir şekilde üretilen Baumit Isı Yalıtım Sistemleri, yalıtımın bina ömrü boyunca sağlıklı bir performans göstermesi üzerine geliştiriliyor. open® Sistem, Power Sistem, Star Sistem ve Pro Sistem müstakil konutlardan karma projelere kadar farklı bileşenleri ile hedefi aynı, içeriği farklı özellikler sunuyor.

Özellikle mantolama üstü mantolama tadilatları için en ideal çözüm olarak önerilen open® Sistem, difüzyona açık olması ile öne çıkıyor. Mevcut ısı yalıtım sisteminin yetersiz kaldığı yapılarda enerji performansını artırmak üzere uygulanabilen sistemin yalıtım plakasında 1m2‘de yüzlerce delik bulunuyor. Bu delikler sayesinde oda içerisinde hava nemi optimum seviyede kalıyor; su buharı oluşması engellenerek duvarda terlemenin önüne geçiliyor. open®, diğer sistem bileşenleri ile birlikte %23 oranında daha iyi ısınma sağlıyor.

Yüksek dayanım özelliği ile Power Sistem, kışın daha sert geçtiği, dolu gibi yoğun yağışların yaşandığı bölgeler için tavsiye ediliyor. PowerFlex hazır sıvası ile ısı yalıtım levhası üzerine yapılacak 3 mm’lik taşıyıcı sıva katmanı ile 10 Joule’luk darbe dayanımı elde etmek mümkün oluyor. Taşıyıcı sıva kalınlığı 5 mm’ye çıkarıldığında bu dayanım ≥ 15 Joule seviyelerine kadar yükselebiliyor. Power Sistem için yapılan dolu simülasyonlarında, fırlatılan dolu kütlesi ağırlığına, hızına göre dolu (darbe) direnci 5 sınıfta değerlendiriliyor. HW1 ile başlayan bu sınıflandırmada, küçük ağırlıktaki bir buz kütlesi (yaklaşık bezelye/nohut büyüklüğü) yaklaşık 50 km/saat hız ile dış cephe ısı yalıtım sistemi üzerine fırlatıldığında hasar oluşmaması hedefleniyor. HW5 dolu dirençli bir sistem ile tehdit bölgelerinin %90’ından fazlasında güvenli yapı kabukları oluşturulması sağlanabiliyor. Power Sistem de en soğuk iklim koşullarında bile sorunsuz ve güvenli cepheler elde etmek mümkün oluyor.

Baumit Star Sistem, hem yeni yapılarda hem de ısı yalıtım tadilatlarının en köklü sistemi. Eşsiz bir esneklik ve darbe dayanımı özelliğine sahip sistem içerisinde bulunan Baumit StarTherm, gümüş gri yalıtım plakası olarak beyaz plaka ile karşılaştırıldığında %20 daha yüksek yalıtım performansı sağlıyor.

Gayrimenkul projeleri için geliştirilmiş olan Pro Sistem ise mükemmel ve güvenilir yalıtım özelliklerini en iyi performans/fiyat oranı ile bir araya getiriyor. Profesyonel sistemlerin uygulandığı apartman veya büyük ölçekli projeler için en uygun çözüm olan Pro Sistem, en ekonomik koruma ve maliyet beklentisine yüksek bir performans ile yanıt veriyor.

Star ve Pro sistemleri, projenin ihtiyacına göre hem EPS hem de taşyünü plakalarla oluşturulabiliyor.

Baumit Isı Yalıtım Sistemleri ile ihtiyaca ve bütçeye uygun olarak, yapının bakım masraflarını sınırlı düzeyde tutmak, yaşanılan iç ortamın konfor şartlarına uygunluğunu sağlamak, kışın ısıtma, yazın soğutma enerjisinden tasarruf ederek enerji tüketiminde bulunmak mümkün.

__

A: Esenşehir Mah. Barajyolu Cad. Hale Sok. No:10-B 34776 Dudullu, Ümraniye – İstanbul
T: 0 216 680 34 00
Baumit Müşteri Hattı: 0850 480 7 480
W: www.baumit.com.trwww.facebook.com/BaumitTurkiye

Etiketler

Bir cevap yazın