Yapıblok® ile Estetik İstinat Duvarları

Her türlü yapıda iç ve dış duvar yapımında kullanılan beton duvar elemanı 'Yapıblok', istinat duvarlarında da estetik çözümler sunuyor.

Yapı Merkezi Prefabrikasyon tarafından üretilen Yapıblok, değişik yüzey dokuları ve renkleriyle mimar, mühendis, dekoratörlere projelerinde estetik, kalite ve çeşitlilik sağlayan bir duvar bileşeni.

20 cm ve 19 cm kalınlığındaki Yapıblok ile kalıp kullanmadan taşıyıcı duvarlar ve istinat duvarları oluşturmak mümkün.

Yapıblok ile geotekstil ve geogrid donatı kullanılarak istenilen yükseklikte istinat duvarları oluşturulabiliyor. Bu sayede zeminin yatay yüklere karşı kendini taşımasının yanısıra düşük maliyet ile estetik bir görsellik de sağlanıyor.

Elemanlardaki boşluklar içine donatı yerleştirerek ve boşlukları yüksek mukavemetli beton ile doldurarak, betonarme perde eşdeğeri taşıyıcı donatılı yığma duvar oluşturulabiliyor. Donatılı yığma duvar sistemi ile oluşturulan yapılar yüksek deprem dayanımına ve performansına sahip.

Yapıblok, betonun olumlu özelliklerini bünyesinde bulunduran uzun ömürlü bir yapı elemanı.

Yapı Merkezi, 46 yıllık bilgi birikimi ve kalite anlayışı ile 1991 yılından bugüne üretimini gerçekleştirdiği, 1.3 milyon m² duvara eşdeğer 16 milyon blok ile mimar, mühendis ve dekoratörlerin yaratıcı tasarım çözümleri oluşturmasına hizmet ediyor.

W: www.ymprefab.com.tr

Etiketler

1 Yorum

Bir yanıt yazın