Yangından Korunmada Doğru Çözüm: Wooler

Eryap'ın son ürünü olan Wooler taş yünü; ısı, ses ve yangın yalıtımının üçünü birden sağlayarak diğer yalıtım ürünleri arasında fark yaratıyor.

Wooler ısı yalıtımı özelliği sayesinde; ısıtma ve soğutma masraflarında %50’ye varan tasarrufun yanı sıra yaşam alanlarındaki konfor ve hijyenik şartları artırıyor. Ses yalıtımı özelliği sayesinde; kentleşmenin doğal bir sonucu olan gürültünün özellikle hastane, okul, ofis vb. ortamlarda günlük hayatımızda sağlığımızı ve konforumuzu tehdit eden boyutlarını en aza indiriyor. Yangın yalıtımı özelliği ile yangının yapı içinde ve komşu binalara yayılmasını engelleyen Wooler, kişilerin yangın alanından güvenle ayrılmalarına yardımcı oluyor.

Yapı sektörünün öncü şirketlerinden Eryap Grup’un uzmanlığının yüksek teknolojiyle birleşmesinden doğan Wooler taş yünü, her aşamada karbon ayak izini azaltmaya yönelik çevresel bakış açısı ile üretiliyor.

Yangın Yalıtımı için Wooler Taş Yünü
Taş yünü, volkanik kayaçlardan elde edilen bazalt, diyabaz, dolomit gibi inorganik taşların 1350-1500°C arasında ergitilip, elyaf haline getirilmesiyle oluşturulan yüzde 97 oranında doğal elyaf içeren yangına karşı dayanıklı, su itici özelliği olan ısı, ses ve yangın yalıtım malzemesidir. 1000°C’ın üzerindeki sıcaklıklara dayanıklılığı ile TS EN 13501-1 standardına göre A1 sınıfı yanmaz malzeme olarak yapılarda tam yangın güvenliği sağlıyor. TÜYAK (Türkiye Yangından Korunma ve Eğitim Vakfı) üyesi olan Eryap Grup’un 2012 yılında üretimine başladığı Wooler marka taş yünü, üretildiği günden bugüne prestijli ve önemli projelerin yalıtım malzemesi tercihi oluyor. Wooler Taş yünü RönesansBiz Küçükyalı Ofispark, Kiptaş Vaditepe Bahçeşehir, Ege Yapı Batışehir, Aksa Bolu Göynük Termik Santrali, Zorlu Center, Spradon Vadi, Aliağa Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali gibi, Next Level Ankara çeşitli referanslara sahip.

Wooler Ürün Gamına Eklediği Yeni Ürünleriyle İddialı
Eryap, Wooler ürün grubunda ürün gamına eklediği 2 yeni ürün ile taş yünü sektöründeki iddiasını sürdürüyor. Wooler Flexible Alu Boru Levhası ve Wooler Door Yangın Kapısı Levhası ile farklı kullanım yeri ve amacına göre geniş bir alanda hizmet edecek tamamen yerli ve doğal kaynaklar kullanılarak üretilen çözümler sunuyor.

Wooler Flexible Alu Boru Levhası; bacalarda ve yüksek sıcaklıktaki sanayi borularının ısı yalıtımında kullanılmak üzere 100 kg/m3 yoğunlukta ve 25mm kalınlığında üretilen, 950mm x 8400mm ebatlarına sahip, alüminyum folyo kaplı taş yünü levhadır. Ürünün kanallı yapısı sayesinde alüminyum folyo yırtılma riski olmadan 100mm-300mm aralığında tüm çaptaki borulara rahatlıkla kaplanabiliyor. Üretim yönü ile aynı yönde yapıştırılan alüminyum folyo kaplaması; elyafların yönü değişmediği için ısı geçirgenliği minimum düzeyde kalıyor. Faydalı model patentine sahip Wooler Flexible Alu Boru Levhasının 950mm eninde üretilmesi, diğer ürünlere göre fireyi (%5) sıfıra indirgediğinden kullanımda ve ürün maliyetinde büyük avantaj sağlıyor.

Wooler Door Yangın Kapısı Levhası levhası ise; 600-1000mm eninde, 1500-2500mm boyunda isteğe uygun ölçülerde üretilmekte olup, 150 kg/m3‘lük yüksek yoğunluğu sayesinde yangın kapılarında etkin yangın yalıtımı sağlıyor.

 

A: Büyükdere Cad. Enka İş Merkezi No: 108/4 34394 Esentepe – İstanbul
T: 0212 213 15 15
W: www.er-yap.com.trwww.wooler.com.tr

Etiketler

Bir cevap yazın