VELUX Teras Çatı Sistemleri

VELUX Teras Çatı Sistemi, 0-15 derece arası düz veya düşük eğimli çatı ve teraslardan gün ışığı ve temiz hava almak amacıyla kullanılıyor.

Sistem iki modelden oluşuyor; Radyo frekansı ile çalışan io-homecontrol® sistemine sahip uzaktan kumanda ile açılıp kapanabilen akıllı versiyon (CVP) ve sadece doğal aydınlık almanın yeterli olacağı mekanlar için açılıp kapanmayan sabit versiyon (CFP).

Sistem, uzun ömürlü beyaz PVC profile sahip, lamine edilmiş yalıtımlı çift camdan oluşan çatı penceresi ve pencere boyutuna bağlı olarak 3-5 mm kalınlığında akrilik koruyucu kubbeden meydana geliyor. Her iki model de, 60×60 cm’den 120×120 cm’e kadar altı farklı boyutta mevcut. Sadece VELUX Teras Çatı Sistemleriyle kullanılan özel perde seçenekleri de bulunuyor.

VELUX Teras Çatı Sistemleri maksimum %28 eğime kadar tüm çatı malzemelerine uygulanabiliyor. Bu sistemde, çatı pencerelerinin yerleştirildiği kasa, özel kir tutmaz bombeli bir kubbe ile korunmakta olup sistem kubbe ile birlikte kullanılmalı. Ayrıca eteklik uygulaması gerekmiyor. Düşük U-değeri (1.1) sayesinde enerji verimliliğini arttırıyor.

W: www.velux.com.tr

Etiketler

Bir cevap yazın