VELUX Güneş Tüneli

VELUX Güneş Tüneli, güneş ışığının ulaşamadığı yaşam alanlarına yüksek yansıtıcılı borular ile dışarıdan doğal gün ışığı taşıma prensibine dayanır. Böylece evlerin banyo, hol veya ışığı sadece kapıdan alan tüm odalarına aydınlık sağlanabilir.

Güneş Tünelleri, çatıda entegre siyah poliüretan eteklikleri ve kir tutmaz katmanlı, 4 mm güçlendirilmiş camdan oluşur. Montajı oldukça kolay olan güneş tünelleri sabit üniteler olup açılıp kapanmazlar. 

Güneş Tünelleri 2 ile 6 metre uzunluğa kadar uygulama imkanı ve ışığı %98 oranında yansıtan iç yüzeye sahip boruları ile optimum gün ışığı çözümü sunarlar.

Oda içindeki kısım gün ışığının odaya yayılımını sağlayan yüzeye ve tavan ile uyumlu beyaz çerçeveye sahip. VELUX Güneş Tüneli minimum %28 eğime sahip (min. 15 derece) tüm çatılara uygulanabilir. 0-15 derece arasında eğime sahip çatılarda ise yeni geliştirilen Düz Çatı Güneş Tüneli Çözümü kullanılabilir.

VELUX Güneş Tünellerini gece saatlerinde aydınlatma armatürü olarak kullanabilmek için VELUX bir ışık kiti de öneriyor. Böylece günde 24 saat aydınlatma imkanı sağlanır. Işık kiti sonradan da monte edilebiliyor.

VELUX ürünleri ve hizmetleri hakkında daha detaylı bilgi için web sitesi ziyaret edilebilir: www.velux.com.tr

Etiketler

Bir cevap yazın