Unigen’den ONTO Maru® ve Dickson®

M-Ofis Mimarlık tarafından tasarlanan Türkiye Finans Katılım Bankası, Ümraniye projesinde, Unigen Yapı'nın ürün gruplarından ONTO Maru® yükseltilmiş döşeme sistemi 22.000 m2, Dickson® örgü vinil 13.000 m2 ve Kingdom ahşap görünümlü LVT 5.500 m2 zemin kaplamaları tercih edildi.

Fotoğraflar:Gürkan Akay

ONTO Maru® yükseltilmiş döşeme sistemi, üç katmanlı galvaniz çelik panel modeli ile alışılagelmiş panel tiplerinden ayrışıyor. Üç farklı çelik katmanın tamamen robot sistem ile, perçin ve kaynak kullanmadan özel bir metot kullanılarak birleştirilmesinden oluşuyor.

Sunta, kalsiyum sülfat gibi iç dolgu malzeme kullanımına gerek duyulmadan mukavemetli ve aynı zamanda dünyanın en hafif panel çeşidi olarak tasarlandı. %100 geri dönüştürülebilir malzemeden üretilmesi; A1 yangın sınıfında, hafif, mukavemetli ve sismik özelliklerde bir sistem olması sebebi ile çok katlı yapılarda ürünün kullanımı önem kazanıyor.


Fotoğraflar:Gürkan Akay

Projenin yükseltilmiş döşeme sistemi kullanılan 13.000 m2‘lik alanında üst kaplama malzemesi olarak Dickson örgü vinil zemin kaplaması kullanıldı. PVC ipliklerle dokunan Dickson örgü vinil koleksiyonu, halı estetiğini PVC malzemenin avantajları ile buluşturan teknolojik bir zemin kaplaması. Kalabalık açık ofis ortamlarında Dickson örgü vinilin, 17db performanslı akustik taban “Soundguard” teknolojisinin avantajları ön plana çıkıyor. Ortam gürültüsünü etkili bir biçimde emerek, darbe gürültüsünün iletimini önemli oranda azaltıyor.

İstanbul’un sonbaharına vurgu yapmak amaçlı tekil kızılyapraklı ağaç unsurları kullanılmış, oluşturulan ışık efekti ile bu ağaçların özellikle geceleri binanın dış alanından algılanması sağlanarak, binanın bulunduğu bölgede bir simge bina’ olarak ön plana çıkması amaçlanmıştır. 

                                                                                                                                         M-Ofis Mimarlık.

Kızıl yapraklı ağaçların kullanıldığı sosyal alanlarda ahşap görünümlü 5 mm looselay PVC zemin kaplaması kullanılarak, doğal tema zemin kaplamasında da desteklendi. Projede, mobilyalarda kullanılan ahşap renk ve doku dikkate alınarak Kingdom PVC zemin kaplamasında özel renk çalışması yapıldı.

__________

W: www.unigen.com.tr, www.onto.com.tr
A: İnönü Mah. Kayışdağı Cad. Kandiş İş Merkezi Kat:2, No:128 34755, Ataşehir – İstanbul
T: 0216 577 04 34

Sosyal medya hesapları;

Instagram
Facebook
Linkedin

Etiketler

Bir cevap yazın