UNICERA ve KITCHEN WORLD 2012 Fuarlarına Sayılı Günler Kaldı…

Yeni Uluslararası Pazarların ve Yapıda Tasarımın Adresi: UNICERA ve KITCHEN WORLD 2012

Alanında Avrupa’nın iki büyük fuarından biri olan UNICERA ve Türk mutfak sektörünün en önemli pazarlama platformu KITCHEN WORLD 2012 fuarları için geri sayım başladı… 14-18 Mart tarihlerinde, 11 salonda Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece/İstanbul’da sektör profesyonellerine ev sahipliği yapacak olan UNICERA ve KITCHEN WORLD 2012 fuarları, seramik, banyo ve mutfak sektörlerini aynı çatı altında buluşturuyor.

UNICERA ve KITCHEN WORLD 2012 fuarları seramik, granit, mermer, doğal taş, cam ve cam mamulü yapı ürünleri, banyo ürünleri ve aksesuarları, vitrifiye ürünler, armatürler ile mutfak ve banyo mobilyaları, ankastre cihazlar, mutfak tezgahları, evyeler ve mutfak tamamlayıcı ürünlerin en ince ayrıntılarının ve eşsiz dokusunun farklı tasarımlarını ziyaretçilerin beğenisine sunduğu gibi, birbirinden farklı etkinlikleri ile de sektörün çekim merkezi olma özelliğini sürdürüyor.

Evden ofise, alışveriş merkezlerinden iş merkezlerine, mimariden iç tasarıma kadar tüm yaşam alanlarına dair özgün dekorasyon ve tasarım fikirlerinin buluştuğu fuarlar Amerika, Avustralya, İtalya, Fransa, Bulgaristan, Almanya, Polonya, Belçika, Japonya, İspanya, İngiltere, İsviçre, Çin, Tayvan, Fransız Guyanası ve Türkiye’den 305 firma ve firma temsilcisini mimarlar, iç mimarlar, endüstri tasarımcıları ve seramik, banyo, mutfak sektörü profesyonelleri ile bir araya getiriyor.

UNICERA ve KITCHEN WORLD 2012 Etkinlikleri ile Çekim Merkezi
UNICERA ve KITCHEN WORLD 2012 fuarları, birbirinden farklı etkinlikleri ile de sektörün çekim merkezi olma özelliğini sürdürüyor. Bu yıl UNICERA fuarı kapsamında 15 Mart 2012 Perşembe günü organize edilen “Mimarlar Günü” etkinliğinde alanında öne çıkmış mimarlar olan Ece Ceylan Baba, Ali Çiçek ve Bünyamin Derman meslek hayatları içerisindeki keyifli ve ilginç deneyimlerini “Geçmişten Günümüze Mimari Yolculuk” başlıklı söyleşide mimarlık, iç mimarlık ve endüstri tasarımı bölümü öğrencileri ile paylaşıyor.


UNICERA ve KITCHEN WORLD 2012’den Ekonomik Altyapıya Katkı
UNICERA ve KITCHEN WORLD 2012 etkinlikleri kapsamında, 14-18 Mart tarihleri arasında 12. salonda sergilenecek olan ve Avrupa’da 25 ülkeden 35 projenin yer aldığı “Sürdürülebilir Mimarlık” sergisi, özellikle Avrupa parlamenterlerine ve sergiyi gezecek kentlilere mimarlığın sürdürülebilir kalkınmadaki rolünün vurgulanmasını amaçlıyor. Adell Armatür Ab-ı Hayat Koleksiyonu’ndan seçme eserlerden oluşan Osmanlı’da Gündelik Yaşamda Su Kültürü Sergisi ise, fuar süresince ziyaretçileri kültürel bir yolculuğa sürüklüyor. Tarihi sergide; kaynak sularından, çeşmelerden ve kuyulardan eve su getirilmesine aracılık eden su kültürünün seçme eserlerine yer veriliyor.

Çinicilik Sanatının Ayrıntıları da UNICERA’da
UNICERA 2012’de fuar süresince Cernavoda-Romanya doğumlu ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığınca, çinicilik dalında geleneksel sanatlar sanatkarı olarak sertifikası bulunan Yıldız İbram da, çinicilik sanatı üzerine bir workshop verecek. İbram, çini ve seramikte gelenekselden hareketle doğal olanı arama ve araştırmaya yönelerek soyut arayışlara yer verdiği çalışmalarını ziyaretçiler ile buluşturacak.


Seramik, banyo ve mutfak sektörünün buluştuğu UNICERA ve KITCHEN WORLD 2012 fuarları etkinliklerimize sizleri de bekliyoruz… TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi – Büyükçekmece / İstanbul’da 14-18 Mart 2012 tarihlerinde düzenlenecek olan UNICERA ve eş zamanlı gerçekleşecek KITCHEN WORLD 2012 fuarları hakkında detaylı bilgi ve online davetiye için www.unicera.com ve www.kitchenworldfair.com web sitelerini ziyaret edebilirsiniz. 

Etiketler

Bir cevap yazın