Türkiye’nin Sandviç Panel Adresi

Teknopanel'in faaliyet alanı Sandviç Panel, Trapez Levha ve EPS üretimi, satışı ve ihracatı. Türkiye'nin poliüretan, PIR, taşyünü, camyünü ve EPS olmak üzere beş farklı yalıtım tipinde imalat yapan ilk ve tek üreticisi.

Teknopanel Çatı ve Cephe Panelleri Üretim San. ve Tic. AŞ, Mersin’de 24 Ocak 2005 tarihinde kuruldu. Üretim Tesisi ve Genel Müdürlüğü Tarsus-Mersin Organize Sanayi Bölgesi’nde, 33.600 m2‘lik alan üzerinde 15.000 m2 kapalı alanda yer alıyor. 2013 yılı içerisinde Kocaeli-Sakarya bölgesinde 35.000 m2‘lik alanda üzerinde 10.000 m2 kapalı alanda yeni üretim tesisinin açılmasını planlıyor.

Sektördeki en gelişmiş teknolojiye sahip, tamamı yeni, EPS ve tek kat trapez hatları Ocak 2006’da, sandviç panel hattı ise Ağustos 2006’da hizmete alındı. Teknopanel’in faaliyet alanı Sandviç Panel, Trapez Levha ve EPS üretimi, satışı ve ihracatı. Türkiye’nin poliüretan, PIR, taşyünü, camyünü ve EPS olmak üzere beş farklı yalıtım tipinde imalat yapan ilk ve tek üreticisi. İzolasyonlu çatı ve cephe panelleri, soğuk depo paneli ve membranlı teras çatı paneli tiplerinde üretim yapan Teknopanel‘in 2009 yılında ürün gamına eklediği Akustik Taşyünü / Camyünü izolasyonlu cephe paneli ve Asidik Ortamlar ile Gıda Üretim tesislerinde kullanılmak üzere ürettiği CTP’li çatı paneli imalatı ile sandviç panel piyasasında ki öncülüğünü koruyor. Üretim gamındaki tüm ürünler CE,TSE ve ISO belgesine sahip.

Teknopanel AŞ genç bir firma olmasına rağmen 2011 yılında sandiç panel imalatında 5 milyon m2‘lik imalat hacmi ile %15’lik bir pazar payı elde etti. 2012 yılı ve sonrasında bu rakamı %20’lere çıkarmayı hedefliyor. Sandviç Panel imalatının yanı sıra Teknopanel yalıtım sektöründe “Teknopor” markasıyla EPS (Ekspande Polistren) ısı yalıtım plakaları ve asmolen dolguları ile pazardaki yerini almış durumda. Bunun yanı sıra 2012 yılında “Grafit Takviyeli Teknopor (EPS)” üretimine başladı.

Teknopanel, Grafit Takviyeli Teknopor (EPS) imalatına 2011 yılında başladı. Yalıtım performansını önemli ölçüde artıran grafit içerdiğinden dolayı Gümüş – Gri renginde. Grafit molekülleri Teknopor ile ısı teması sırasında çok büyük önem taşıyor. Bunlar sayesinde ısı ve güneş yayını yansıtılıp yalıtılan malzemenin ısıyla minimum teması saklanıyor.

Teknopanel yeni pazarlar yaratabilmek için çalışmalarına devam etmekte olup mevcut pazarlarını da alternatif ürünlerle büyütmeyi hedefliyor.

Etiketler

Bir cevap yazın