Türkiye’nin Sandviç Panel Adresi: TEKNOPANEL

Türkiye'de yatırımcı ve tasarımcıların referans markası olan Teknopanel, yapıların işlev ve ihtiyaçlarına en uygun çatı ve cephe panel alternatiflerini sunuyor.

Teknopanel Çatı ve Cephe Panelleri Üretim San. ve Tic. A.Ş., bugün 33.600 m2‘lik Mersin ve 35.000 m2‘lik Sakarya fabrikaları ile sandviç panel sektörüne hizmet veriyor. Sandviç paneller, kullanılacağı yapının ısı-nem, ses ve yangın yalıtımı gereksinimlere uygun bileşenlerinden seçiliyor. Teknopanel, yatırımcı ve tasarımcıların yapılarının işlev ve ihtiyaçlarına en uygun sandviç panel kombinasyonunu seçebilmeleri için tüm yalıtım tiplerinde üretim yaparak çözüm ortağı oluyor.

Modern ve hafif yapı elemanları olan “Sandviç Paneller”, binaların çatı ve cephelerini kaplamak ve yalıtımlı iç bölmeler elde etmek için kullanılıyor. Tipik olarak iki ince yüksek yoğunluklu metal yüzey arasında kalın ve düşük yoğunluklu yalıtım çekirdeği olacak şekilde üretiliyor. Sandviç Paneller, kendi düşük ağırlığına karşın, yüksek yük taşıma kapasitesi, yalıtım ve geçirimsizlik özelliklerine sahip, ön yapımlı ürünler.

Sandviç panel kullanımı, öncelikle sanayi yapılarının kabuğunda olmak üzere, hipermarketler, alışveriş merkezleri, hal binaları, spor tesisleri, yüzme havuzları gibi sosyal yapıların yanında, askeri yapılar, zirai yapılar, prefabrik yapılar, şantiye binaları, silolar ve konutlar gibi yeni uygulama alanlarıyla dünya çapında sürekli büyüyor. Türkiye’de de artan inşaat yatırımları ile sandviç panel kullanımı yoğunlaşıyor.

Yalıtım Dolgusuna Göre Sandviç Paneller

Poliüretan (PUR) Dolgulu Sandviç Paneller
Poliüretan (PUR), polyol ve izosiyanat adlı iki ana bileşenin, özel üretim koşullarında, katalizör maddelerle, yüksek basınç altında karışımıyla oluşan, kapalı hücre yapısına sahip, rijit poliüretan sert köpük. Bu sayede yüksek ısı yalıtımı (λ=20-22W/mK) sağlayabiliyor. Boyutsal kararlılığı yüksek. Su emme özelliği bulunmuyor, suda yüzüyor. İçinde bakteri üremiyor. Basma mukavemeti yüksek olduğundan kullanım performansı iyi.

Poliizosiyanurat (PIR) Dolgulu Sandviç Paneller
Poliizosiyanurat (PIR), poliüretanın, sandviç paneller için yanmazlık özelliği geliştirilmiş türü. Yapısındaki farklılık nedeni ile daha yüksek sıcaklıklara dayanıyor, yangına karşı performansı daha iyi ve duman oluşumu düşük. Isı iletkenlik değeri poliüretanla aynı (λ=20-22W/mK).

Taşyünü Dolgulu Sandviç Paneller
İnorganik hammadde olan bazalt taşının 1350 °C – 1400 °C’de ergitilerek elyaf haline getirilmesi sonucu oluşuyor. Mineral yünler, lifli malzemelerdir. Bu nedenle ses yutma değerleri çok iyi. Yüksek ses yalıtımı ve özel yangın güvenliğine gereksinim duyan yapılarda veya yanıcı, parlayıcı maddelerin depolandığı yerlerde tercih edilen yalıtım dolgusu türü. Poliüretana göre ısı yalıtım değeri (λ=40-42W/mK) düşük.

Camyünü Dolgulu Sandviç Paneller
İnorganik hammadde olan silis kumunun 1200 ºC – 1250 ºC’de katı durumdan sıvı duruma getirilerek lifli madde biçimi alması sonucu oluşuyor. Camyünün sıcaklık dayanımı 250 ºC iken taşyününün sıcaklık dayanımı 750 ºC. Isı yalıtım değerleri (λ=40-42W/mK) ise aynı.

Ekspande Polistiren (EPS) Dolgulu Sandviç Paneller
Ekspande Polistiren (EPS), petrol türevi, termoplastik bir malzeme. Küçük kapalı gözenekli polistiren taneciklerinin içinde hapsolan hareketsiz ve kuru hava EPS levhalarının ısı yalıtım özelliğine (λ=40-42W/mK) sahip olmasını sağlıyor. Isı yalıtım dolguları arasında en ekonomik ve hafif olan ürün, ekonominin ön planda olduğu çatı paneli seçimleri için uygun.

Referanslar
Şişecam, Keskinoğlu, Metro Grossmarket, Horoz Nakliyat projelerinde Teknopanel ürünlerini tercih eden markalar olup, diğer referanslara buradan ulaşmak mümkün.

BESOB Sanayi Sitesi – Bursa


Canlar Plastik – Tarsus


Laressa – Ankara


SDU Merkezi Laboratuvar – Isparta

 

Teknopanel İstanbul Ofis
A:
Esentepe Mah. Müselles Sok. Kartal Apt. No:12/12 Kat:3 Zincirlikuyu, Şişli – İstanbul
T:
0212 347 86 80
F:
0212 347 86 81
W:
www.teknopanel.com.tr

Etiketler

Bir cevap yazın