Titanyumlu Çinko Cephe Sistemlerinde Yenilik: RHEINZINK – SP-Line

Çinko, bakır ve titanyumdan oluşan %99,995 saflıkta bir çinko alaşımı olan RHEINZINK, titanyumlu çinko cephe sistemlerinde kullanıcılara yeni bir alternatif sunuyor: RHEINZINK-SP-Line

RHEINZINK tasarıma özgü sunduğu pek çok farklı sistem ile hem geleneksel hem de modern mimari yapılara uygunluk göstermektedir. Dünyaca ünlü pek çok mimar, tasarım özgürlüklerini desteklediği ve aynı zamanda uzun yıllar süren ürün kalitesine sahip olduğu için projelerinde RHEINZINK ürünlerini kullanmaktadır.

Titanyumlu çinko cephe kaplamalarına yeni bir alternatif getiren bu sistem, kanıtlanmış RHEINZINK-Cephe Sistemlerini tamamlamakla birlikte yüksek kalitesi ile ahşap, taş ve sentetik yapı malzemelerine ekonomik bir alternatif sunmaktadır.

Standart bir panelden ve fabrikada profillendirilmiş bağlantı elemanlarından oluşan sistem, cephe yapısına bağlı olarak çeşitli tasarımlara olanak sağlamakla birlikte hem yatay hem de dikey olarak monte edilebilmektedir. Montaj sırasında paneller, birbiri üzerine yerleştirilmekte ve kendinden delici vidalar ile sabitlenmektedir. Çeşitli bağlantı profilleri, uygulayıcıların detay çözümlerini verimli ve ekonomik şekilde gerçekleştirmesine olanak tanımaktadır.

Cephe, güvercinlik, saçak ve kalkan duvar uygulamalarında RHEINZINK-SP-Line montajı için ahşap latalı altyapı uygulaması uygundur. Geniş alanlı ve birden fazla katlı cephelerin kaplanmasında alüminyumdan veya galvanizli çelikten oluşan iki veya daha çok parçalı altyapı sistemleri alternatif olarak önerilmektedir.

Kenetleme olmadan bina kabuğuna entegre edilebilen sistem, modern görünümü ve RHEINZINK’e özgü estetiği ile etkileyicidir. Standart paneller, kendinden delici vidalarla panel üst hattı boyunca belirli aralıklarla oluşturulmuş yivlerin içinden tespit edilmektedirler. İlave köşebent veya klipse gerek yoktur. Her bir üst panelin eklenmesi ile alt sıradaki panele ait bağlantı elemanları gizlenmektedir.

RHEINZINK-SP-Line cephe sisteminin en dikkat çekici özelliklerinden biri, 3 metre uzunluğundaki standart panellerin firesiz olarak monte edilebilmesidir. Mevcut RHEINZINK inovasyonu sayesinde cephede hazır bağlantı profilleri kullanılarak hem dağınık hem de düzenli tasarımlar gerçekleştirilebilmektedir.

Panel geometrisi, panellerin tam olarak birleşmesini sağlamaktadır ve herhangi birinin yerinden çıkartılmasını önlemektedir. Isıya bağlı uzunluk değişimleri, panel uzunluğunun 3 metre ile sınırlandırılması sayesinde kısıtlanmaktadır.

Teknik Veriler:

Malzeme: RHEINZINK – “mavi-gri patinalıpro

Malzeme Kalınlığı: 0,7 mm

Ağırlık: 7,20 kg/m2

Panel Eni: 350 mm

Panel Uzunluğu: 3000 mm

Panel Kaplama Alanı: 1,05 m2

Uzun kullanım ömrü, bakım gerektirmemesi, yanmaz – paslanmaz oluşu, ısıya dayanıklılığı, estetik değerleri ve çevre dostu olması sebebiyle geleceğin malzemesi olarak nitelendirilen RHEINZINK, mimarlara ve uygulayıcılara ihtiyaçları doğrultusunda kapsamlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.W:
www.rheinzink.com.tr

Etiketler

Bir yanıt yazın