Teknopanel CTP‘li Çatı Paneli

Teknopanel Çatı ve Cephe Panelleri Üretim San. ve Tic. AŞ, Mersin'de 24 Ocak 2005 tarihinde kuruldu.

Üretim Tesisi ve Genel Müdürlüğü Tarsus-Mersin Organize Sanayi Bölgesi’nde, 33.600 m2‘lik alan üzerinde 15.000 m2 kapalı alanda yer alıyor. 2013 yılı içerisinde Kocaeli-Sakarya bölgesinde 35.000 m2‘lik alanda üzerinde 10.000 m2 kapalı alanda yeni üretim tesisinin açılmasını planlıyor.


Sektördeki en gelişmiş teknolojiye sahip, tamamı yeni, EPS ve tek kat trapez hatları Ocak 2006’da, sandviç panel hattı ise Ağustos 2006’da hizmete alındı. Teknopanel’in faaliyet alanı sandviç panel, trapez levha ve EPS üretimi, satışı ve ihracatı. Türkiye’nın poliüretan, PIR, taşyünü, camyünü ve EPS olmak üzere beş farklı yalıtım tipinde imalat yapan ilk ve tek üreticisi.

Teknopanel 2010 yılında müşteri memnuniyetini arttırmak için AR-GE çalışmalarına hız verdi ve ürün gamını zenginleştirmeyi hedefledi. 2010 Şubat ayı itibari ile asidik ortamlar ve tavuk çiftlikleri için CTP’li 3 ve 5 hadve olmak çatı paneli imalatına başladı.

CTP levhalar cam elyaf takviyesi ve polyester reçineden oluşmakta olup özellikleri nedeni ile benzeri birçok malzemeden farklılık gösteriyor.

CTP (cam takviyeli polyester) kaplama ve izolasyonu yüksek mekanik değerlere sahip, cam elyaf keçe ile taşıyıcı bir matriks reçinenin (polyester) katkısıyla kimyasal reaksiyonu sağlanarak elde edilen üstün nitelikli kaplama şekli. Termo plastik grubundan meydana gelen CTP kaplama kimyasal işleyişindeki havuz ve kazanlarda, suya dayanım gerektiren yerlerde her türlü hava koşulunda da özelliğini uzun yıllar sürdürebilen mükemmeler izolasyon şekli.

Teknopanel CTP’li çatı panellerinin sağladığı ısı izolasyonu özelliklerinin yanı sıra, kullanılan CTP’nin korozif olma özelliğinden dolayı kimyasallara ve yüksek ısıya karşı dayanıklı. CTP malzemesi termoset plastik grubunda olması nedeniyle ısı ile şekil değiştirmiyor ve -40oC ile +120oC arasında ısı dayanımı sağlıyor .Aynı zamanda darbelere karşı dayanıklı.

Teknopanel CTP çatı panelini poliüretan & poliizosiyanurat (PIR) olmak üzere 2 farklı yalıtım tipinde imal edebiliyor.

Teknopanel, CTP levhaları çatı panelinin alt sacı yerine kullanarak endüstriyel yapılar, kimyasal üretim yapan tesisler, gıda tesisleri, gübre kurutma tesisleri, spor tesisleri, termal yüzme havuzları ve tarım ve hayvancılık sektöründeki yapılarda sıklıkla karşılaşılan hem ısı ızolasyonu ile hijyen ihtiyacına hem de korozyon problemine çözüm getiriyor.

W: www.teknopanel.com.tr

Etiketler

Bir yanıt yazın