TEKNO Yapı – BARRISOL Gergi Tavan Sistemi

BARRISOL, yeni bir dünya için geçen 40 yıl içerisinde, birçok gergi tavan sistemi üretti.

Türkiye’de tek yetkili temsilciliği ile TEKNO Yapı sektöre 20 yıldır emek verip, katkı sağlıyor. 2011 yaz sezonunda Antalya Belek’te açılan Maxx Royal; ana bina, villalar, Maldiv Evleri ve Teras Evler gibi farklı yapı birimlerinden oluşuyor. Bu otel kompleksinde, ana bina ve Teras Evler’in iç mekan tasarımlarını ARTMİM gerçekleştirdi.

Her bir mekanda farklı konseptlerle “çağdaş” bir etki yakalamak amacıyla tasarımlar şekillendirildi. Başta lobby olmak üzere, meydan, kapalı havuz, disko tavanları ve kolon kaplamalarında BARRISOL PVC germe sisteminin olanaklarından faydalanıldı.

Lobide, otele ilk girişte algılanan hilal formlu galerinin tavanına, derinlik ve şeffaflık hissi verebilmek için galaxy efekti ile en iyi çözüm olarak dijital baskılı ve arkadan aydınlatmalı BARRISOL kullanıldı. Yine lobide galerili orta bölüm dışındaki düşük tavanlarda, beyaz lake BARRISOL’ün yansıması ile daha ferah bir etki yakalandı. Organik formların baskın olduğu bu mekanda, çeşitli aydınlatmaların yanı sıra ışıklı BARRISOL ile tavan sınırları daha belirgin hale gelirken, RGB led ile soft renklerin hakim olduğu lobide canlılık yarattıldı.

Genel mekanların merkezinde bulunan meydanda, sirkülasyon yönünü belirgin hale getirebilmek için zeminde uygulanan mermer dikdörtgen formlar tavana taşındı ve farklı yüksekliklerde ışıklı BARRISOL kutular oluşturularak mekan dinamik hale getirildi.

Zeminde siyah renk cam mozaik kullanılan kapalı havuzun tavanında, yine siyah renkte dalga formunda lake BARRISOL kullanıldı. Böylelikle mekana sonsuzluk hissi verilmeye çalışıldı. Disko zeminindeki amorf formu, siyah fiberoptik BARRISOL ile tavana taşıdı ve sahne sınırları daha belirgin hale getirildi. Yüksek Mimar Hakan Külahçı tarafından tasarlanan bu proje, ARTMİM tarafından gerçekleştirildi.
 

Özellikleri;
– 10 yıl garantili,
– Hiçbir zaman boya gerektirmez ve asla çatlamaz,
– Sıfır bakım maliyeti,
– Nemden ve sudan etkilenmez,
– Hijyenik, temizlenebilir,
– Hafif ve pratiktir; 200gr/m²,

– Anti-statik, toz tutmaz,
– Lake, saten mat renkleri, süet, delikli, metalik dokuları ile sonsuz tasarım olanağı sunar,
– Microsorber doku ile %100 akustik sağlar,
– Yangında alev almaz, Fransa /Almanya “M1”
– X-ışınlarından etkilenmez,
– İstenilen forma girer,
– Olası (top vb….) darbelerden etkilenmez,
– Geri dönüşümlü,

– Mekanın kapatılmasına /mobilya ve eşyaların taşınmasına gerek kalmadan, mekanı kirletmeden kolay ve kısa sürede montal/demontaj sağlar,
– Ankastre veya sıva üstü her tip aydınlatma armatürleri, anemostat, dedektör, sprinkler, ışıklı levha güvenlik kamerası vb elemanların montajına uyumlu,
– Derzsiz yekpare sistem (Max.30m²),
– İhtiyaca gore sökülüp tekrar monte edilebilir; tekrar kullanım olanağı sağlar,
– Isı izolasyonuna katkı ile yatırım ve işletme giderlerinde ekonomi sağlar,
– İçeriğinde hiç bir şekilde zararlı madde içermez.

Antalya Belek’te bulunan Maxx Royal Otel’in lobisinde, ilk girişte algılanan hilal formlu galerinin tavanında, derinlik ile şeffaflık hissi verebilmek, galaxy efekti görebilmek ve en iyi çözüm olarak dijital baskılı ve arkadan aydınlatmalı BARİSSOL kullanıldı.

Etiketler

2 yorum

Bir cevap yazın