Tazeleyici Yeni Detaylar ile Yeniden Tasarlanan Starck 2

İç mekan tasarımında organik biçimler bugünlerde çok moda. Günümüzün en yetenekli tasarımcılarından Philippe Starck, doğal akışlı biçimlerin çekiciliğini 15 yıl önce keşfetti.

Daha 1998’de, Duravit suyun hareketinden ilham alan vitrifiye serisi Starck 2’yi sundu. Duravit bu seriyi revizyondan geçirerek ona yeni ve modern bir görünüm kazandırarak klozet ve bideleri yeniden tasarladı.

Ürünleri yeniden yorumlanırken, başarılı serinin temel tasarım DNA’sını korundu. Lavabolar hâlâ konforlu genişlikte ve elverişli derinlikte. Özellikle tazeleyici ve heyecan verici nüans tek kelimeyle ustaca; ilk bakışta, lavabo yuvarlak gibi görünüyor ama daha yakından göz atınca hafif oval olduğunu anlıyorsunuz. Mükemmel simetriden küçük bir sapmayla serinin organik özelliği vurgulanıyor.

Duvara doğru konik genişleme, duvar bağlantılı lavabonun tipik özelliği olarak korunmuş. Başarılı ve pratik raf alanı hala mevcut. Yeni modelde, çanağın tabanı düz ve hafifçe yuvarlatılmış köşelerle yukarı doğru dönüyor.

Duravit, Starck 2’nin yeniden yorumlanmasını dikdörtgen biçimli yeni bir küvet ve yeni duş teknesi ile tamamlıyor.

Akrilik küvette önemli bir detay; bütünleşik boyun desteği. İkonik modellerden ilham alan bu unsur, Philippe Starck’ın tipik özelliği. Boyun desteği, genel tasarımın uyumlu bir parçasını oluşturuyor ve kullanıcının rahatça geriye yaslanmasını sağlayan şık bir tasarım detayı olarak göze çarpıyor.

Bu serinin tasarım ilkesi aynı zamanda Starck Slimline adıyla anılan duş teknesine da uygulanmış. Karakteristik bir tasarım özelliği de bordürün sadece 20 mm’ye indirgenebilmesini sağlayan düz montaj yüksekliğidir. Çepeçevre kenar tüm standart duş bölmelerini kavrayan en uygun genişliktir. Dikdörtgen çeşitlere ek olarak, hem yerel hem de uluslararası bina standartlarına uygun çeyrek daire biçimli duş tekneleri da mevcuttur.

Bütün olarak bakıldığında, yeni özellikler küçük tasarım nüanslarının bile nasıl önemli etki yaratabileceğini gösteren tipik örneklerdir. Orta segment fiyat kategorisindeki şık bir vitrifiye serisi olarak Starck 2 serisi de aynı derecede başarılı Starck 1 ve Starck 3 serileri arasında haklı yerini almıştır.

Duravit böylece tek bir tasarımcının eseri olan, tek bir kaynaktan gelen, zamandan bağımsız modern tasarımı sunar; her yaşam tarzı ve her bütçe için Philippe Starck.

W: www.duravit.com.tr

Etiketler

Bir cevap yazın