Suyun Olumsuz Etkilerine Karşı: Focus Membran

Türkiye'de inşaat ve yalıtım sektöründe çeşitli markaların üreticisi Eryap, Focus Membran markası ile yapıları suya ve olumsuz etkilerine karşı koruyor, ömrünü uzatıyor.

Focus Membran, yapıların dayanıklılığını azaltarak ömrünü kısaltan su tehdidini ortadan kaldırırken yapıların daha sağlıklı, güvenli ve konforlu olmasını sağlıyor. Binaların su yalıtımında suya karşı üstün koruma sağlayan Focus Membran ayrıca, çatı, temel, bodrum, bahçe ve teraslarda da su sızıntısı riskini ortadan kaldırıyor.

Yapı ömrü ve dayanıklılığı açısından en büyük tehdit “su”. Yapıya yağmur, kar, toprağın nemi, yer altı suları ya da ıslak hacimlerden sızan su; yapıların taşıyıcı donatılarını korozyona uğratarak yük taşıma kapasitesinin ciddi miktarlarda düşmesine, beton bütünlüğünün bozularak çatlak ve kırılmaların oluşmasına yol açıyor. Bu gibi zararlı etkilerinden korunmak ancak bitümlü membran ile yapılacak etkin bir su yalıtımı ile mümkün oluyor.

Focus Membran, yapıların suyun neden olduğu olumsuz etkilere karşı korunması ve yaşam alanlarında konforlu bir su izolasyonu sağlanması amacı ile kullanılan; yapıların temel, perde, bodrum, bahçe, teras ve çatılarında, köprü, viyadük gibi farklı yüklere maruz kalan yapılar için de uygun bir su izolasyon malzemesi. Focus Membran bitüm esaslı bu yalıtım malzemesi olup, içerisinde yapısını güçlendirici çok farklı polimerler içeriyor. Bu polimerler malzemeye çok farklı dayanımlar katmakla beraber ürünün kolay uygulanmasında ve izolasyon sağlamasında başrol oynuyor.

Polimerlerle takviye edilmiş bitüm, farklı çekme, kopma ve yırtılma dayanıma sahip polyester ya da cam tülü taşıyıcılar kullanılarak nihai özelliklerine ulaşıyor. Taşıyıcı özellikleri ile doğru orantılı olarak farklı detaylarda ve iklim şartlarında uygulama ve kullanım kolaylığı sunuyor.

Focus Membran, ulusal ve uluslararası geçerliliği olan tüm sertifikasyonunu tamamlayarak tescilli bir marka olmanın gereklerini yerine getiriyor. Çeşitli ülkelere ihraç edilen Focus Membran ürünleri, AB normlarına uygunluk anlamına gelen CE standartlarına sahip.

Geniş ürün çeşitliliği ile Türkiye genelinde özel ve kamusal yapılarda yaygın bir şekilde kullanılan Focus Membran, Bayrampaşa Forum AVM, Selçuk Üniversitesi, Kırşehir 300 yataklı Devlet Hastanesi, İstanbul Başakşehir Pazaryeri Toplu Konutları ve son olarak Ankara’da yapımı devam eden Savunma Sanayii Müsteşarlığı Yeni Hizmet Binası projesi gibi önemli referanslara sahip.

 

E: info@er-yap.com.tr

W: www.er-yap.com.tr

Etiketler

Bir cevap yazın