Sınır Olmaksızın Modelleme

Allplan Architecture 2016 BIM çözümü, fikirleri daha verimli ve kesin olarak geliştirmeyi, sunabilmeyi, paylaşabilmeyi ve uygulayabilmeyi sağlamaya yardımcı olacak şekilde, Siemens tarafından üretilen dünya'nın önde gelen Parasolid modelleme çekirdeğini entegre ederek kullanıcıları destekliyor.

Mutlak Modelleme Serbestliği
Modelleme odaklı geliştirilen ve Allplan Architecture 2016’ya yeni entegre edilen Siemens’in Parasolid modelleme çekirdeği, 3B modelleme alanında tamamen yeni olasılıklara imkan tanıyor. Bu yeni ve ileri teknoloji, hacim ve yüzey modellerinin oluşturulmasında daha yüksek esneklik ve kesinlik sağlıyor. Yeni Obje Gezgini, kullanıcıların Allplan’da bina modelini yönetmelerini kolaylaştırıyor. Karmaşık modellerin kontrolü ve revizyonunun çok kolay olması, Allplan Architecture 2016 ile BIM projelerinin uygulanmasını daha verimli destekliyor, disiplinler arası çalışmada da daha yüksek tasarım kalitesi ve şeffaflığa katkıda bulunuyor.

Verimli ve Sezgisel İş Akışları
İçerik ve mevcut fonksiyonlarındaki geliştirmeler ile Allplan Architecture 2016 CAD yazılımı, iş akışlarının tamamında daha verimli ve sezgisel çalışabilmeyi garanti altına alıyor. Geliştirmeler optimize edilen kütüphane ve görselleştirme araçlarını, çoklu monitör desteğini ve ParaObje geliştirmelerini içeriyor.

Katı Modelleme – Yeni 3D Çekirdek Sayesinde Formların Serbest Kullanımı

LOFT

RAIL SWEEP

EXTRUDE

 

Dünyanın önde gelen Parasolid modelleme çekirdeğinin Allplan Architecture 2016’ya entegrasyonu, 3B objelerin tasarım ve revizyonları için maksimum serbestlik ve hassasiyet sağlıyor. 3B model oluşturulmasındaki hassasiyet sayesinde, planlama kalitesi de artıyor.

Etkin Obje Gezgini – Dijital Modele Yüksek Hakimiyet


Allplan 2016 ile gelen yeni obje gezgini, sanal bina modelinin bileşenleri için, eleman ve eleman gruplarının görünürlük kontrolleri ile seçili eleman bilgilerine kullanıcı dostu bir arayüzle müdahale edebilme imkanı sunuyor. Özellikle karmaşık yapılarla ilgili çözümlerde, kullanıcı tüm bilgilere hızla müdahale edebiliyor.

Ambient Occlusion & Beyaz Model Özelliği – En Küçük Detaya Kadar Kusursuz Görselleştirme

AMBIENT OCCLUSION

WHITE MODEL FEATURE

 

Ambient Occlusion Maxon’un CineRender render motoruna Allplan Architecture 2016 ile eklendi. Bu özellik ışık ve gölge etkileri hesaplamalarını geliştiriyor – örneğin iç mekan görsellerinde köşelerde oluşan gölgelenmeleri – ve arttırılan derinlik etkisi gerçekliğe katkıda bulunuyor. Beyaz, maket benzeri mimari modeller oluşturmak için, yeni Allplan Architecture 2016 Beyaz Model özelliğini sunuyor. Bu fonksiyon, render işleminde tüm malzeme ve dokuların tek tıklama ile kaldırılabilmesini ve maket benzeri beyaz mimari model görsellerin oluşturulmasını sağlıyor.

Çoklu Gösterim Desteği – Daha Fazla Çalışma Alanı Daha Fazla Serbestlik


Allplan Architecture 2016 ile gelen yeni, Çoklu Gösterim Desteği, kullanıcıların çalışma alanlarını birden fazla monitörde düzenleyebilmelerini sağlıyor. Üzerinde çalışılan model bir monitördeyken, kesit, animasyon ve cephe pencereleri ve hatta komut paletleri ayrı monitörlerde ekrana getirilebiliyor.

Yeni Paraobjeler – Daha Da Verimli Model Oluşturulması


“kalkan kapı” ve “çatı penceresi” objeleri Allplan Mimari 2016 içerisindeki yeni Para Objeler. Kalkan kapı özellikle endüstriyel yapılarda kullanılmak üzere tasarlandı; çatı penceresi ile mevcut kapı ve pencere yelpazesi genişletildi.

Allplan Kütüphanesi – Daha da Kolay ve Esnek


Allplan içerisindeki kütüphane, mimarlara pek çok kullanışlı obje sunuyor. Allplan 2016 versiyonu içerisinde, ağaçlar, çalılar, arabalar, kapılar gibi pek çok eleman kütüphaneye eklenirken, mevcut kütüphane elemanlarının pek çoğu ise geliştirildi. Bunun sonucunda kullanım kolaylığı ve kullanıcı dostu bir arayüz sağlandı. Ek olarak, çoklu seçim ve filtreleme gibi yeni özelliklerde, kütüphane kullanımı daha da esnek hale getirildi.

 

T: 0 212 236 79 86
T: 0 216 325 06 61
W: www.fga.com.trwww.aluplan.com.tr

Etiketler

Bir cevap yazın