Sika Zemin Kaplama Çözümleri

Sika zemin kaplama çözümleri, mekanik ve kimyasal dayanım gerektiren endüstriyel zeminler, hijyen gerekliliklerine sahip gıda endüstrisi zeminleri, temiz oda ortamlarındaki zemin ve duvarlar, estetik ve düşük VOC emisyon gerekliliklerine sahip ticari/yerleşik zemin ve duvarlar gibi yapılarda birçok alanda, çeşitli işlevlerle kullanılıyor.

Çok bileşenli, su dispersiyonlu, orta-ağır yüklere dayanımlı, renkli, poliüretan modifiye, çimento ve agrega içeren, kendiliğinden düzelen harç kaplaması olan Sikafloor®-21 PurCem®, estetik, kolay temizlenebilir ve pürüzsüz bir yapıya sahip. Bununla beraber kaydırmaz yüzey sağlıyor ve genelde 4.5-6 mm kalınlığında uygulanıyor.

Kullanım Alanları
Orta-ağır yüke, aşınmaya ve yüksek kimyasal etkiye maruz alanlarda, pürüzsüz, düzgün aşınma tabakası oluşturmak için daha farklı alanlar da mevcut olmakla birlikte esas olarak kuru mahallerde kullanılır. Gıda üretim tesisleri, ıslak veya kuru alanlarda, dondurucular veya soğutucularda, termal şok alanları, kimyasal tesisler, laboratuvarlar ve atölyelerde kullanılabiliyor.

Özellikleri / Avantajları

  • Yüksek kimyasal dayanımlıdır. Geniş aralıktaki organik ve inorganik asitlere, alkalilere, aminlere, tuzlara ve solventlere dayanımlıdır.
  • Beton ile benzer termal genleşme katsayısı, normal termal çevrimde yüzey ile birlikte hareket etmesine izin verir. Uygulama kalınlığına bağlı olarak, -40°C (-40°F)’ tan +140°C (284°F)’ye kadar geniş sıcaklık aralığında fiziksel özelliklerini ve performansını korur.
  • Lekesizdir, kokusuzdur.
  • Uçucu Organik Bileşik (VOC) içermez.
  • Yüksek mekanik dayanıma sahiptir.
  • Silis agregalı yapısının sonucu olarak yüksek aşınma dayanımı sağlar.
  • Derzsizdir.
  • Bakımı kolaydır.
  • +10°C – +30°C arasındaki geniş uygulama sıcaklığı mevcuttur.

1910 yılında İsviçre’de kurulan Sika, 100 yılı aşkın bir süredir dünya çapında beş kıtada, 94 ülkede 13.000’in üzerinde çalışanı ile inşaat, otomotiv ve marin sektörü gibi çok farklı alanlarda özel kimyasallar ile çözüm üreten bir firma. Yapı kimyasalları ve endüstriyel imalatta kullanılan özel yapıştırıcı ve sızdırmazlık ürünlerinde lider konumunda olan Sika’nın Türkiye’deki faaliyetleri, 26 senedir kalite ve müşteri ihtiyaçlarını birincil öncelik olarak benimseyerek devam ediyor.

Sika, inşaat sektöründe temelden çatıya kadar yapı kimyasallarının kullanılabildiği her alanda (beton katkıları, su yalıtım ürünleri, tamir ve güçlendirme elamanları, zemin ve çatı kaplamaları gibi) çözümler üretiyor.

Sika Türkiye oluşumu ise grup içerisinde satış gelirleri, karlılık, insan kaynağı, teknoloji ve Ar-Ge açısından önde gelen şirketlerden biri olup, bununla birlikte uzun yıllardır devam ettirdiği Türkiye Bölgesi ülkelerinin bölge yönetim sorumluluğunu da devam ettiriyor.

___

A: İstanbul Organize Sanayi Bölgesi Alsancak Sok. No:5 J-7 Özel Parsel, Tuzla – İstanbul
T: 0216 494 19 90
F: 0216 392 90 05
W: www.sika.com.tr

Etiketler

Bir yanıt yazın