Sifonik Drenajla Yangına Dayanıklı Çatılar

ACO, çatı drenajında sunduğu konvansiyonel drenaj sistemlerinin yanında, sifonik drenaj sistemleri ile de güvenilir çözümler sunuyor.

Son yıllarda artan ani yağışlar, çatı drenaj sistemlerinde daha dikkatli planlama yapılmasını zorunlu kılıyor. Drenaj sistemleri denince ilk akla gelen çözüm üreticisi ACO, suyun değdiği tüm noktalarda sunduğu drenaj sistemleri seçenekleri ile her zaman planlayıcıların ilk tercihi oldu. ACO, çatı drenajında sunduğu konvansiyonel drenaj sistemlerinin yanında, sifonik drenaj sistemleri ile de güvenilir çözümler sunuyor.

Sifonik drenaj sistemleri yer çekimli drenaj sistemlerinin aksine, tamamen dolu borular ile çalışmak üzere yapılandırılmış, özel olarak tasarlanmış düz çatı drene ile çalışıyor. Yağmur sularını içindeki havayı emmeden borunun içerisinde bir girdap oluşturuyor. ACO bu girdaplardan oluşan durumları önlemek için özel bileşenler kullanıyor. Yağış miktarı belli bir seviyeyi geçtikten sonra ise sistem tamamıyla dolu borularla çalışmaya başlıyor ve hızlı ve güvenli bir şekilde tahliyeyi yapıyor.

Sifonik drenaj sistemlerinin uygulanabilmesi için gerekli şartlar sağlandığında, konvansiyonel drenaj sistemlerine göre sağladığı avantajlardan birkaçı;

  • Daha az süzgeç kullanımı ihtiyacı, daha az ve düşük çaplı boru kullanımı olarak sıralanabiliyor.
  • Aynı zamanda sifonik sistemlerde yataydaki borulara eğim vermek gerekmediğinden, büyük alanlarda hacim ve yer avantajı sağlayarak daha verimli alan kullanımı sağlıyor.

 

Sifonik drenaj sistemlerinin bu avantajlarının yanında, ACO fark yaratan özellikleriyle beklentileri aşarak üstün bir sifonik drenaj sistemi çözümü sunuyor. ACO sifonik drenaj sistemleri paslanmaz çelik veya döküm süzgeçlerin içerisine konulabilen yangına dayanımlı soketler sayesinde güvenli çatılar yaratıyor. Kullanılan sistem bileşenleri oldukça dayanıklı ve uzun ömürlü. Ayrıca çelik boruların montajı plastik borulamaya göre daha kolay ve hızlı olup, çelik borulama daha güvenli.

 

A: Büyükdere Cad. No:151, Yonca Apt. B-Blok Kat:1 D:20 34394 Zincirlikuyu – İstanbul
T: 0212 347 52 54
F: 0212 347 52 57
W:  www.aco.com.tr

Etiketler

Bir yanıt yazın