Rüzgara Karşı Akıllı Çözüm, Panora-Kinetic

Şık tasarımı ve üretim kalitesi ile öne çıkan Panora Kinetic rüzgâr kırıcı sistemleri, restoran ve kafelerin açık alanlarında ve teraslarda karşılaşılan en büyük sorun olan rüzgâr sorununa akıllı ve kullanışlı bir çözüm olarak üretildi.

Panora-Kinetic rüzgâr kırıcı sistemlerinin tasarım ve üretim kalitesinin arkasında, Libart’ın hareketli mimari sistemler konusundaki yirmi yılı aşan uzmanlığı ve deneyimi bulunuyor.

Restoranlar, kafeler ve benzeri ticari işletmelerin açık alanları için yaratıcı ve akıllı bir çözüm olan Panora-Kinetic, hareketi için hiçbir elektrik bağlantısına ihtiyaç duymaksızın çalışır. Libart’ın geliştirdiği pistonlu hareket mekanizması sayesinde, el ile açılıyor ve camın üstüne basit bir dokunuş ile kendiliğinden kapanıyor. Karşı ağırlık gibi estetiği bozan unsurlar içermeyen sistem kullanıcının aşağıya doğru güç uygulaması ile açılıyor.

Hareketli cam küpeşte olarak adlandırılabilecek rüzgâr kırıcı sistem, kullanım alanı olarak minimum alan kaplaması sayesinde kafe ve restoranların açık alanlarına daha fazla masa yerleştirebilmelerine olanak sağlıyor.

2016 yılının başında Panora Kinetic rüzgâr kırıcı sistemler iki farklı model olarak pazarın ilgisine sunuldu. FC modelleri açık alanlarda kullanılmak üzere bir rüzgâr kırıcı olarak; G modelleri ise cam balkon sistemi olarak tasarlandı. İki modelin de çözümlediği temel sorun, ister tamamen açık alan olsun, ister bir çatı sisteminin altındaki alan ya da bir konut balkonu olsun, rüzgârı engelleyerek bu alanın maksimum fayda ile kullanılması.

Rüzgâr kırıcı modelin iki opsiyonu bulunuyor. İlk opsiyonu yere sabitlenebilirken, ikinci opsiyonu ise yere hiçbir sabitleme ihtiyacı duymadan sistemin önüne yerleştirilen şık bir çiçekliğin ağırlığı ile sabit olarak duruyor. Kullanıcı dilediği zaman çiçek saksılı modelin yerini değiştirebiliyor. Sistemin yüksekliği standart olarak 1850mm, genişliği ise projenin ihtiyacına uygun olarak 900mm ile 1500mm arasında üretiliyor. Rüzgâr kırıcı modellerin önemli bir özelliği, sistemin hareketli üst camı aşağı inerken, camı destekleyen yan profillerin de aşağı inerek alt profilin içerisine gizlenmesi. Bu sayede sistem açıldığında görüş alanını engelleyen ve sistemin estetiğini bozan hiçbir dikme kalmıyor.

Cam balkon modelinin üç opsiyonu bulunuyor. Bu opsiyonlar çalışma prensibi olarak farklılık göstermiyor. Sistem talebe uygun olarak, sadece cam, korkuluklu veya el korumasının yanı sıra ayak koruması ile üretiliyor. Cam balkon sistemini rüzgâr kırıcı sistemden ayırt eden en büyük özelik üst taraftaki hareketli cam panelin üstünde çatıya kadar uzanan bir sabit cam panel olması. Sistemin yüksekliği maksimum 2500mm olabilir ve 1600mm genişliğe kadar üretiliyor. Sistem kapandığında zeminden tavana kadar tam kapatma sağlayan bir cam konumuna gelmesinden dolayı açmak için sistemin hareketli camının üst kısmında son derece estetik ve fonksiyonel boydan boya bir kulp bulunuyor.

A: Beylikdüzü Mermerciler Sitesi 2. Cad. No:8/1 Büyükçekmece – İstanbul
T: 0212 879 02 65
F: 0212 876 35 67
W: www.libart.com.tr

Etiketler

Bir yanıt yazın