RHEINZINK – Titanyumlu Çinko

Dışında sonsuz zarafet, özünde tamamen doğallık. Her daim güvenilir, şekillendirilebilir ve uzun ömürlü RHEINZINK-Titanyumlu çinko malzemesi, üç doğal yüzey alternatifi ile çatı, cephe kaplamaları ve yağmur indirme sistemleri için güvenilir ve tamamen gerçek bir kabuk sunuyor. Ürünler ve sistemler hakkında daha fazla bilgi almak için 02-06 Mayıs tarihleri arasında TÜYAP İstanbul Yapı Fuarı / 2. salonda RHEINZINK standı ziyaret edilebilir.


Klinik-Almanya

Yarım yüzyılı aşkın bir süredir %99,995 saflık derecesine sahip yüksek kalitede çinkodan üretilen bu değerli doğal malzeme, kalitesi ve sonsuz estetiği ile dünya çapında prestij sahibi. Örnek derecede çevreci, kesinlikle bakım gerektirmeyen ve kuşaklar boyu sürecek ömrü ile standartları belirleyen RHEINZINK, tasarıma özgü pek çok farklı sistem sunuyor. Sunduğu farklı detay çeşitleri sayesinde hem geleneksel hem de modern mimari yapılara uygunluk gösteriyor.


Tony Ryan Akademisi – İrlanda

Üç Doğal Yüzey Alternatifi
Ekolojik sertifikasyona sahip bu eşsiz ve tam değerli malzemenin üç farklı görüntüsü mevcut: 
RHEINZINK-metalik gri yüzey, atmosferik etkilere maruz kalarak zaman içinde doğal ve mavi gri bir patina tabakası oluşturuyor. Diğer iki patinalı malzeme çeşidi ise dünyada tek olan asitle temizleme tekniği sayesinde ilk günden itibaren zarif çinko patinası görünümüne sahip oluyor. Patina işlemi bir kaplama işlemi olmadığından doğal yüzeyin bütün olumlu özellikleri bu yüzey alternatifleri için de geçerli. RHEINZINK-“mavi-gri patinalıpro“, metalik gri yüzeyin doğal iklimlenme sonucunda oluşan estetik mavi gri görünümüne fabrikada üretildiği andan itibaren sahip.


Hotel Kempinski – Slovakya

RHEINZINK- “kurşun-gri patinalıpro” ise ekolojik malzemenin koyu versiyonu olup kurşun gri ışıltısı ile dikkat çekiyor. Her üç yüzey alternatifi de birbirinden farklı olup karıştırılamaz ve yüksek tasarım potansiyeli, mükemmel işleme özellikleri ve sürdürülebilirliği ile etkileyici.


Villa – Avusturya

RHEINZINK yüzeyi üzerinde zaman geçtikçe patina olarak adlandırılan mavi gri bir koruma tabakası oluşuyor. Doğal patinasyon süreci birden çok aşamadan meydana geliyor. Oksijenin etkisi ile yüzey üzerinde önce çinkooksit oluşuyor, bu yüzey nem ve yağmurun etkisiyle çinkohidroksite dönüşüyor ve son olarak da havadaki karbondioksit ile reaksiyona girerek çinkokarbonatı oluşturuyor. Bu aşamalardan adım adım geçerek oluşan patina tabakası, malzemeyi havanın etkilerinden ve korozyondan kalıcı olarak koruyor. Kendi kendini iyileştiren RHEINZINK yüzeyi, patinasyon süreci boyunca oluşacak her türlü çiziği ortadan kaldırıyor. Ortama ve çevresel etkenlere bağlı olarak renk nüansları oluşabiliyor. Patina oluşumunun süresi ve yoğunluğu, ortam ve atmosferik etkilerle olduğu kadar kaplamanın eğim açısı ile de bağlantılı. Doğal patinasyon sürecinin sonucunda her zaman zarif bir görünüm ortaya çıkıyor. Sadece olağanüstü yeni binaların değil, renove edilen geleneksel binaların da yararlandıkları kalıcı bir zarafete sahip.


Villa – Çek Cumhuriyeti

Diğer Malzemeler ile Uyum
Üstün ekolojik özelliklerinin yanı sıra estetik nitelikleri ve diğer malzemeler ile uyumu da RHEINZINK malzemesini evrensel ölçüde kullanılabilir yapıyor. İster bütün bir çatı veya sadece yağmur indirme sistemi için, ister geniş yüzeyli bir cephe veya sadece göz alıcı bir detay çözümü için olsun. RHEINZINK estetik tarzı ile bütün mimari yapıları vurguluyor.


Villa – Fransa

RHEINZINK malzemesinin üstün ekolojik dengesi ISO 14025, Tip III’e göre ECO-Üretim Deklarasyonu’nda eksiksiz olarak belgelendi. Yıllar önce tüm yaşam döngüsü (hammadde kazanımı, işlenmesi, kullanımı ve geri dönüşümü) bağımsız bir kuruluş olan “Yapı ve Çevre Enstitüsü”(IBU) tarafından değerlendirilen RHEINZINK, çevre dostu bir yapı malzemesi olarak deklare edildi. Yanıcı değil, yıldırımdan korur ve elektro-manyetik koruma kalkanı da (IGEF Sertifikası) malzemenin ekolojik oluşunu desteklemekte.


Titanyumlu Çinko Yağmur İndirme Sistemleri

RHEINZINK’in kendi isteği ile tarafsız birimler tarafından devamlı olarak yapılan kontrolleri sonucunda ISO 14001:2004’e göre mükemmel çevre yönetimi, ISO 9001:2008’e göre kalite yönetimi ve DIN EN 16001:2009’a göre de enerji yönetimi kanıtlandı.


Paptistella Villası – Almanya

Örnek Derecede Sürdürülebilirlik
RHEINZINK için verilmiş bir karar, gelecek kuşaklar için de verilmiş anlamlı bir karar olmakta. Sadece çok az yapı malzemesi olumlu derecede ekolojik bir dengeye sahip. Hammaddenin kazanılması ve işlenmesi sırasında ekolojik kriterler belirlendi.


Villa – Almanya

Korunan ve İstikrarlı Değer
RHEINZINK malzemesi gelecek nesiller için üretildi. Çatı kaplaması, cephe kaplaması veya yağmur indirme sistemi olarak uzun bir ömür sonunda bile hala yüksek bir değere sahip. %95’in üzerindeki yüksek geri dönüşüm oranı sayesinde bugün RHEINZINK ürünlerinin üçte biri ikincil malzemeden üretiliyor.


Riverside Ulaşım Müzesi – Birleşik Krallık

Uzun kullanım ömrü, bakım gerektirmemesi, yanmaz – paslanmaz oluşu, ısıya dayanıklılığı, estetik değerleri ve çevre dostu olması sebebiyle geleceğin malzemesi olarak nitelendirilen RHEINZINK, mimarlara ve uygulayıcılara ihtiyaçları doğrultusunda kapsamlı ve kesintisiz hizmet vermeye devam ediyor.

W: www.rheinzink.com.tr

Etiketler

Bir yanıt yazın