RHEINZINK – Titanyumlu Çinko Yağmur İndirme Sistemleri

RHEINZINK, Titanyumlu Çinko Çatı ve Cephe Kaplamaları'nın yanı sıra Yağmur İndirme Sistemleri'nde de kullanıcıya pratik ve kaliteli bir sistem garanti ediyor.

RHEINZINK tasarımı Yağmur İndirme Sistemleri, çeşitli form seçenekleri sunmakla birlikte münferit uygulamalara da olanak tanıyor.

Sistem, daire ve kutu kesitli iniş bağlantı elemanlarını, olukları ve özel formlarda sayısız birleşim aksesuarını içeriyor. RHEINZINK, birbiriyle mükemmel derecede uyum gösteren 500 parçanın üzerinde elemanı ile kullanıcıya kapsamlı ve kaliteli tasarım seçenekleri sunuyor.

Sisteme ait tüm parça ve aksesuarlar, yüksek kalitedeki RHEINZINK malzemesinden üretiliyor.

RHEINZINK – Yüzey Alternatifleri
Çinkoya has doğal patinanın oluşması RHEINZINK Yağmur İndirme Sistemleri’nin bakım gerektirmeden yıllarca işlevini sürdürmesini sağlıyor.

Sistemin üç farklı yüzey alternatifi mevcut:
– RHEINZINK “metalik gri”
– RHEINZINK “mavi-gri patinalı pro
– RHEINZINK “kurşun-gri patinalı pro

 

RHEINZINK metalik gri yüzey, atmosferik koşullardan etkilenerek tamamen doğal yollarla oluşan çinkoya has, doğal patina sonucu klasik mavi-gri renkli görünüme bürünüyor.

Patinalı olan “mavi-gri patinalı pro” ve “kurşun-gri patinalı pro” yüzey alternatifleri ise üretimlerinin tamamlanması ile birlikte kalıcı olarak estetik patina görünümüne sahip oluyorlar.

Patina tabakası, ürünü sadece korozyona karşı korumakla kalmıyor, aynı zamanda nesiller boyu kendi kendini temizleyen bir yüzey meydana getiriyor. Bu yüzey sayesinde özel bir bakım ya da temizliğe ihtiyaç duyulmuyor. Malzemenin kendi kendini iyileştirme özelliği, malzeme üzerinde oluşabilecek her türlü çiziğin kısa sürede kaybolmasını sağlıyor.

 

RHEINZINK – Yaprak Bariyeri
RHEINZINK, birbiriyle mükemmel derecede uyum gösteren 500 parçanın üzerinde elemanı ile hatasız ve pratik bir yağmur indirme sistemini garanti ediyor.

Bu sistem içinde yer alan aksesuarlardan biri de RHEINZINK Yaprak Bariyeri.

Yaprak Bariyerinin Sisteme Sağladığı Avantajlar
– Tüm saçak tipleri için uygunluk,
– Tespit gerektirmeyen kolay montaj,
– Üstün dayanıklılık ve emniyet standartları,
– Estetik görünüm,
– Patentli profil geometrisi.

Saçağa dolan yapraklar, yağmur indirme sistemine büyük ölçüde sekte vurur. RHEINZINK Yaprak Bariyeri ile bu sorun kalıcı şekilde çözülüyor.

Perfore levhadan oluşan bariyer, daire ve kutu kesitli olukların içine kolaylıkla ve emniyetli bir şekilde yerleştirilir. Böylece yapraklar koruyucu tabakada kalarak önce kururlar, sonra da yağmur indirme sistemine engel olmadan rüzgarla uçup giderler.

RHEINZINK – Raylı Sistem Oluk Askı Profili
– Ayar gerektirmeyen hızlı montaj,
– Yüksek yük taşıma kapasitesi,
– Her türlü çatı tipine uygunluk,
– Kolaylıkla yerine oturan, eğim verilmesine gerek olmayan oluklar.

Genelde askılara yerleştirilerek monte edilen oluklar, alınlara kelepçelerle bağlanıyor. Bu şekilde montaj ve hizalama güç, zaman alıyor ve özel aletler gerektiriyor. RHEINZINK Raylı Sistem’de bu işlem, bir C profilin doğrudan saçağa veya duvara çivilenmesi ile kolayca halledilebiliyor. Oluk kelepçeleri emniyetli bir şekilde çevrilerek yerlerine yerleştiriliyor.

RHEINZINK – Yağmur Suyu Kolektörü
Yağmur suyunun kullanıma kazandırılması, ekolojik ve ekonomik açıdan gün geçtikçe değeri artan içme suyu kaynaklarının korunmasına destek veren yöntemlerden biri. Bu doğrultuda RHEINZINK Yağmur İndirme Sistemleri içinde yer alan parçalardan biri de yağmur suyu kolektörü.

RHEINZINK Yağmur Suyu Kolektörü, lehime gerek kalmadan iniş borusuna eklenerek sisteme dahil ediliyor. Cidarlı yapısı sayesinde yağmur suyunun fazlasının aşağıda devam eden iniş sistemine aktarılmasını sağlıyor. Ayrıca yağmur suyunun toplanmasına ihtiyaç duyulmadığı durumlarda hortum sistemden ayrılabiliyor ve hortum çıkışı kilitleniyor.

Sistemin Avantajları
– İniş borusuna kolay bağlantı,
– Standart ½ inçlik hortum bağlantı elemanı,
– Kolektör yeri seçimi konusunda esneklik,
– Uzatılmış soketiyle hızlı ve kolay uygulanabilirlik,
– Yağışın en az % 60’ını yakalama garantisi,
– Yıkama ile kolay temizlik,
– Farklı çap seçenekleri.

Estetik değerleri, tasarımlarda sunduğu çeşitlilik, mükemmel uyum ve bakım gerektirmeyen uzun kullanım ömrü ile RHEINZINK Yağmur İndirme Sistemleri’nin kullanıldığı tüm uygulamalar kullanıcıların beklentilerini yerine getiriyor.

W: www.rheinzink.com.tr

Etiketler

Bir yanıt yazın