RHEINZINK – Titanyumlu Çinko Yağmur İndirme Sistemleri

RHEINZINK – Titanyumlu Çinko, çatı ve cephe kaplamalarının yanı sıra yağmur indirme sistemlerinde de kullanıcıya pratik ve kaliteli bir sistem garanti ediyor.

RHEINZINK tasarımı Yağmur İndirme Sistemleri, çeşitli form seçenekleri sunmakla birlikte münferit uygulamalara da olanak tanıyor.

Sistem, daire ve kutu kesitli iniş bağlantı elemanlarını, olukları ve özel formlarda sayısız birleşim aksesuarını içeriyor. RHEINZINK, birbiriyle mükemmel derecede uyum gösteren 500 parçanın üzerinde elemanı ile kullanıcıya kapsamlı ve kaliteli tasarım seçenekleri sunuyor.

Sisteme ait tüm parça ve aksesuarlar, yüksek kalitedeki RHEINZINK malzemesinden üretiliyor.

Yüzey Alternatifleri

Çinkoya has doğal patinanın oluşması RHEINZINK Yağmur İndirme Sistemleri’nin bakım gerektirmeden yıllarca işlevini sürdürmesini sağlar.

Sistemin üç farklı yüzey alternatifi mevcut:

– RHEINZINK “metalik gri”

– RHEINZINK “mavi-gri patinalıpro

– RHEINZINK “kurşun-gri patinalıpro

RHEINZINK metalik gri yüzey, atmosferik koşullardan etkilenerek tamamen doğal yollarla oluşan çinkoya has doğal patina sonucu klasik mavi-gri renkli görünüme bürünür.

Patinalı olan “mavi-gri patinalıpro” ve “kurşun-gri patinalı pro” yüzey alternatifleri ise üretimlerinin tamamlanması ile birlikte kalıcı olarak estetik patina görünümüne sahip olurlar.

Patina tabakası, ürünü sadece korozyona karşı korumakla kalmaz, aynı zamanda nesiller boyu kendi kendini temizleyen bir yüzey meydana getirir. Bu yüzey sayesinde özel bir bakım ya da temizliğe ihtiyaç duyulmamaktadır. Malzemenin kendi kendini iyileştirme özelliği, malzeme üzerinde oluşabilecek her türlü çiziğin kısa sürede kaybolmasını sağlar.


Yaprak Bariyeri

RHEINZINK – Yaprak Bariyeri

Yaprak bariyerinin sisteme sağladığı avantajlar aşağıdaki gibidir:

– Tüm saçak tipleri için uygunluk

– Tespit gerektirmeyen kolay montaj

– Üstün dayanıklılık ve emniyet standartları

– Estetik görünüm

– Patentli profil geometrisi

Saçağa dolan yapraklar, yağmur indirme sistemine büyük ölçüde sekte vurur. RHEINZINK – Yaprak Bariyeri ile bu sorun kalıcı şekilde çözülür.

Perfore levhadan oluşan bariyer, daire ve kutu kesitli olukların içine kolaylıkla ve emniyetli bir şekilde yerleştirilir. Böylece yapraklar koruyucu tabakada kalarak önce kururlar, sonra da yağmur indirme sistemine engel olmadan rüzgarla uçup giderler.


Oluk Askı Profili

Raylı Sistem Oluk Askı Profili:

– Ayar gerektirmeyen hızlı montaj

– Yüksek yük taşıma kapasitesi

– Her türlü çatı tipine uygunluk

– Kolaylıkla yerine oturan, eğim verilmesine gerek olmayan oluklar

Genelde askılara yerleştirilerek monte edilen oluklar, alınlara kelepçelerle bağlanır. Bu şekilde montaj ve hizalama güçtür, zaman alır ve özel aletler gerektirir. RHEINZINK raylı sistemde bu işlem, bir C profilin doğrudan saçağa veya duvara çivilenmesi ile kolayca halledilir. Oluk kelepçeleri emniyetli bir şekilde çevrilerek yerlerine yerleştirilir.


Yağmur Suyu Kolektörü

RHEINZINK – Yağmur Suyu Kolektörü:

Yağmur suyunun kullanıma kazandırılması, ekolojik ve ekonomik açıdan gün geçtikçe değeri artan içme suyu kaynaklarının korunmasına destek veren yöntemlerden biridir. Bu doğrultuda RHEINZINK yağmur indirme sistemleri içinde yer alan parçalardan biri de yağmur suyu kolektörüdür.

RHEINZINK yağmur suyu kolektörü, lehime gerek kalmadan iniş borusuna eklenerek sisteme dahil edilir. Cidarlı yapısı sayesinde yağmur suyunun fazlasının aşağıda devam eden iniş sistemine aktarılmasını sağlar. Ayrıca yağmur suyunun toplanmasına ihtiyaç duyulmadığı durumlarda hortum sistemden ayrılabilir ve hortum çıkışı kilitlenir.

Sistemin avantajları:

– İniş borusuna kolay bağlantı

– Standart ½ inçlik hortum bağlantı elemanı

– Kolektör yeri seçimi konusunda esneklik

– Uzatılmış soketiyle hızlı ve kolay uygulanabilirlik

– Yağışın en az % 60’ını yakalama garantisi

– Yıkama ile kolay temizlik

– Farklı çap seçenekleri

Estetik değerleri, tasarımlarda sunduğu çeşitlilik, mükemmel uyum ve bakım gerektirmeyen uzun kullanım ömrü ile RHEINZINK – Yağmur İndirme Sistemleri’nin kullanıldığı tüm uygulamalar kullanıcıların beklentilerini yerine getiriyor.

W: www.rheinzink.com.tr

Etiketler

Bir yanıt yazın