RHEINZINK – Titanyumlu Çinko ve Solar Teknolojisi

Çinko, bakır ve titanyumdan oluşan % 99,995 saflıkta bir çinko alaşımı olan RHEINZINK, tasarıma özgü pek çok farklı sistem sunuyor.


Enerji Akademisi, Danimarka

Sunduğu farklı detay çeşitleri sayesinde hem geleneksel hem de modern mimari yapılara uygunluk gösteriyor. RHEINZINK-Titanyumlu Çinko, çatı-cephe kaplamaları ve yağmur indirme sistemlerinin yanı sıra sürdürülebilirlik ilkesi kapsamında taşıdığı sorumluluk nedeniyle yenilenebilir enerjiler konusunda da bazı sistemler geliştirmiş bulunuyor. Malzemesinin kanıtlanmış kalitesini yenilikçi çözümler ile birleştiriyor ve solar sistemler alanında da tasarımcılara hem kaliteli hem de estetik çözüm olanakları sunuyor. 

Villa, Fransa

RHEINZINK – QUICK STEP-SolarThermie
Bu sistem, gizlenmiş güneş kolektörleri ile solar mimariye yeni standartlar getiriyor. Alt yüzeyinde kılcal tüplerin bulunduğu RHEINZINK güneş emici panelleri kullanıcılara modern tasarım ve enerji kavramlarıyla örtüşen yenilikçi bir sistem sunuyor. Bu sistemde çatı, güneşten ve çevreden aldığı ısıyı emip su ısıtma sistemlerine veya dahili sistemlere ileten QUICK STEP solar modülleri ile tamamen veya kısmen kaplanıyor.

QUICK STEP Solar Panelleri

RHEINZINK – Titanyumlu çinko alaşımının yüksek termal geçirgenliği ile yenilikçi teknoloji birleşerek mimari açıdan estetik, uzun ömürlü ve üstün bir teknik, bu sistemde birleştirilmiş oluyor. SolarThermie modülleri, çevreden ve güneşten aldıkları ısıyı emerek yapılar için eşsiz bir ısı kaynağı oluşturmanın yanı sıra yüksek kalitede bir çatı kaplaması da meydana getirmiş oluyor.

Villa, Almanya

Standart profillerin alt yüzeylerine tutturulmuş ‘gizli’ akışkan taşıyıcılar, sürdürülebilir ısıyı dahili teknik sistemlerde depoluyor. Böylece çatılara dışarıdan bakıldığında estetik, kaliteli ve bakım gerektirmeyen RHEINZINK malzemesi görünürken bir yandan da görsel kirliliğin yaratılmadığı solar sistemlerden yararlanılmış oluyor.

Birçok farklı ısıtma sistemi ile uyumlu olan bu sistem, takriben -8° C’ye kadar düşmüş ısı değerlerinde bile enerji üretebilme özelliğine sahip.

Dünyada Tümüyle QUICK STEP-SolarThermie Sistemi Kullanılarak Isıtılan İlk Ev, Almanya

Bu sistem, eğimi 10˚ ile 75˚ arasındaki çatılarda kullanıma uygun olup iki farklı yüzey seçeneği sunuyor: mavi-gri patinalıpro ve kurşun-gri patinalıpro.

Sistemin Avantajları:
– RHEINZINK estetiğinin ısı kazancıyla birleşimi,
– Gizli kolektörlerin Step teknolojisi ile birlikte kullanılması sonucunda mimari açıdan estetik bir görüntü kazanımı,
– Dahili su ısıtma sistemlerine pratik bir alternatif,
– Doğrudan gün ışığına gerek olmadan enerji üretimi,
– Güvenli ve ekonomik kurulum,
– Jeotermal teknolojiyle işlevsel birleşim,
– Kalıcı çatı kaplaması ile optimum enerji kazancı.

SolarThermie Modülü

RHEINZINK – Solar PV

Solar PV Kenet Sistem ve Solar PV Kepli Geçme Sistem
Bu 2 RHEINZINK-Solar Sistemi, geleneksel kenet tekniklerinin kullanıldığı mimari estetik ile ekolojik solar enerji üretiminin en ideal birleşimini oluşturuyor.


Solar PV Kepli Geçme Sistem                                    Solar PV Kenet Sistem

Yüksek verimli ince film modüller, RHEINZINK panellerine tüm yüzey boyunca ve kalıcı olarak monte ediliyor. Bu modüller, görünmeyen bağlantı elemanları ile Klasik Kenet ve Kepli Geçme Sistem gibi kanıtlanmış RHEINZINK kenet teknikleri kullanılarak çatı ve cephe yüzeylerine tespit ediliyor. Bu sistemler ile ‘Üçlü Birleşim Teknolojisi’ (Triple Junction-Technology) sayesinde az miktarda ve dağınık ışıma koşullarında bile enerji üretimi sağlanıyor.

Villa, Almanya

Sistemin Avantajları
– İlave montaj elemanı gerektirmeyen çatı entegreli solar panel,
– Ekolojik solar enerji ile birleştirilmiş ve kalitesi kanıtlanmış kenet teknolojisi,
– Az miktarda solar ışıma veya dağınık ışıma koşullarında bile yüksek enerji üretimi sağlayan ‘Üçlü Birleşim Teknolojisi’,
– Çatı ve cephe kaplamaları ile enerji üretiminin benzersiz kombinasyonu,
– Güvenilir sızdırmazlık,
– İnce film teknolojisi ile yüksek verimlilik.

Villa, Almanya

Uzun kullanım ömrü, bakım gerektirmemesi, yanmaz – paslanmaz oluşu, ısıya dayanıklılığı, estetik değerleri ve çevre dostu olması sebebiyle geleceğin malzemesi olarak nitelendirilen RHEINZINK, mimarlara ve uygulayıcılara ihtiyaçları doğrultusunda kapsamlı ve kesintisiz hizmet vermeye devam ediyor.

W: www.rheinzink.com.tr

Etiketler

Bir yanıt yazın