RHEINZINK – Titanyumlu Çinko Cephe Kaplamaları

Çinko, bakır ve titanyumdan oluşan %99,995 saflıkta bir çinko alaşımı olan RHEINZINK tasarıma özgü sunduğu pek çok farklı sistem ile hem geleneksel hem de modern mimari yapılara uygunluk gösteriyor.

Dünyaca ünlü pek çok mimar, tasarım özgürlüklerini desteklediği ve aynı zamanda uzun yıllar süren ürün kalitesine sahip olduğu için projelerinde RHEINZINK ürünlerini kullanmaktadır.


Ludwig Müzesi, Köln / Almanya


Sunderby İstasyonu – Lulea / İsveç

Cephe kaplamalarında sunduğu Kenet Sistem, Kepli Sistem, Arduvaz Sistem, Askılı Cephe Levhaları, Siding Levhaları, Ondüle Sistem alternatiflerinin yanı sıra bu sistemlerin kombinasyonları ile oluşturulmuş tasarıma özel sistemler de uygulanabiliyor.


Otomobil Klubü, Budapeşte / Macaristan


Diploma Öğrenim Merkezi, Wolverhampton / Birleşik Krallık

RHEINZINK kaplama sistemleri, mükemmel şekillendirme, kıvırma ve sistem teknikleri ile iddialı ve karmaşık yapı tiplerinde bile uygun ve estetik çözümler sunuyor. En az 80-100 yıllık bir dayanıklılık süresine sahip olan RHEINZINK ürünleri eğrisel, konik veya küresel her çeşit yüzeye rahatlıkla uygulanabiliyor.


Stadyum, Lviv / Ukrayna

Düz Arduvaz Plakalar kullanılarak oluşan sistem, cephelerde farklı boyutlarda plakaların kullanılması ve kenet hatlarının farklı düzenlenmesi ile tasarımcıya cephe tasarımlarında çeşitli olanaklar sunuyor.


Tony Ryan Akademisi, Dublin / İrlanda

Dar Seri Arduvaz Plakalar, kare ve karo şeklinde plakalardan oluşuyor. Ön ve arka yüzeylerinde montajı kolaylaştıran geçme sistemine sahip bu plakalar ile karmaşık yüzeylerin kaplanması da kolaylaşıyor. Plaka ebatlarının küçük olması sayesinde geometrik olarak her zaman güvenli ve pratik bir kurulum, görsel olarak da etkileyici ve estetik bir görünüm sağlanıyor.


İşletme Binası, Montegranaro / İtalya

Kenet Sistem, levhaların uzunlamasına monte edilmesi ile elde ediliyor. Levhaların değişken genişlik ve uzunluk ölçülerinde üretilebilmesi, bu sistemin özel formlardaki yüzeylerde uygulanmasını sağlıyor.


Zinkhaus, Kopenhag / Danimarka


Villa, Prag / Çek Cumhuriyeti

Askılı Cephe Levhaları, görsel açıdan derzli kenet levhalar ile benzerlik gösteriyor. 20 mm derinliğe sahip levhalar, özel RHEINZINK askı profilleri ile monte ediliyor. Bu teknik sayesinde sıcaklık değişimlerine bağlı olarak meydana gelen uzunluk değişimleri güvenli bir şekilde absorbe edilebiliniyor.


Villa, Zingst / Almanya

Siding Levhalar, görünmeyen birleşim noktası ve katmanlı geometrisi ile cephe sistemleri içinde farklı bir yere sahip. Profil yapısı nedeniyle farklı aydınlık seviyelerinde etkileyici ve güçlü hatlara sahip görünüşlere olanak tanıyor.

Derzli Kenet Levhalar, aks mesafelerinde ve fuga genişliklerinde sunduğu farklı ölçü alternatifleri ile mimarlara özgür çalışma olanağı tanıyor. Bina yenilemelerinde ve sonradan yapılan yalıtımlarda kısa zamanda kalıcı ve kaliteli çözümler gerçekleştirilmesini sağlıyor.


Nottingham Üniversitesi İşletme Fakültesi, Nottingham / İngiltere

Ondüle Levhalar, klasik sinüs eğrisi şeklindeki dalgalı yapısı ile akıcı bir etkiye sahip. Yatay, düşey veya diyagonal olarak uygulanabilen çeşitli montaj seçenekleri hem görünüm zenginliği sağlıyor hem de cephelerin farklı yüzeylere bölümlendirilmesine olanak tanıyor.


Spor Kompleksi, Lüksemburg


Villa, Almanya

Trapez Levhalar, Bükümlerindeki sert hatları ve hadveli tasarımı ile yatay,düşey ve diyagonal uygulamalarda daha kompakt ve belirgin görünümler oluşturuyor. Işığın meydana getirdiği kontrast etki, bu sistemde çok güçlüdür.

Tamamı sızdırmazlık garantisi sunan sistem çözümleri ile RHEINZINK, 3 farklı yüzey alternatifi sunmaktadır:

– metalik gri,

– mavi-gri patinalıpro

– kurşun-gri patinalıpro


Libeskind Villa, Datteln / Almanya

Uzun kullanım ömrü, bakım gerektirmemesi, yanmaz – paslanmaz oluşu, ısıya dayanıklılığı, estetik değerleri ve çevre dostu olması sebebiyle geleceğin malzemesi olarak nitelendirilen RHEINZINK, mimarlara ve uygulayıcılara ihtiyaçları doğrultusunda kapsamlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.


Riverside Müzesi, Glasgow / Birleşik Krallık

W: www.rheinzink.com.tr

Etiketler

Bir cevap yazın