RHEINZINK – Titanyumlu Çinko Çatı Kaplamaları

Çinko, bakır ve titanyumdan oluşan % 99,995 saflıkta bir çinko alaşımı olan RHEINZINK, tasarıma özgü pek çok farklı sistem sunuyor.

Sunduğu farklı detay çeşitleri sayesinde hem geleneksel hem de modern mimari yapılara uygunluk gösteriyor.

RHEINZINK- Titanyumlu Çinko ürünleri ile kaplanmış bir çatı, yapıyı tam anlamıyla korumanın yanı sıra, tasarıma sağladığı avantajlar ve detaylarda sunduğu estetik zenginlik sebebiyle yapıların ayrılmaz bir bileşeni oluyor.


Rederi AB Transatlantic Shipping Firması, İsveç

Klasik Kenet Sistemi, özellikle eğimi 25˚’den fazla olan metal çatı kaplamalarının görünen yüzeylerinde ve parapetler, çatı katları ve mansard çatıların dikey, eğik veya yatay uygulamalarında tercih ediliyor.


Villa Möllmann, Almanya

 
Hotel Strand, Almanya 

Çift Kenet Sistemi, eğimi 3˚ ile 25˚ arasındaki çatılarda ilk tercih olarak kabul ediliyor. Bu sistemin kullanıldığı çatılar, sadece 25 mm’lik kenet hadve yüksekliği ile ilave önlem alınmaksızın yağmur geçirmez hale gelir.

 
(soldaki) Schwielowsee Resort, Almanya – (sağdaki) ‘Il Sogno di Ivana’, İtalya
 
Kepli Geçme Sistem, levhalar arasına RHEINZINK kep profillerinin monte edildiği sade tasarımı ve kolay montajı ile verimli bir uygulama olanağı sağlar.

 
Louvre Oteli, Fransa 

Step Sistem, eğimi 10˚ ile 75˚ arasındaki pek çok çatı tipine uygun olup modül teknolojisi sayesinde kolay kurulumu ve sunduğu tasarım olanakları ile dikkat çekiyor.

 
(soldaki) Maison Individuelle, Fransa – (sağdaki) Villa, Almanya

Arduvaz Sistemler, dar ve geniş seri kaplamalar olarak iki şekilde uygulanmaktadır. Farklı boyutlarda plakaların kullanılmasına olanak tanıyan bu sistem yüksek tasarım özgürlüğü sunuyor.

 
(soldaki) Gattinara Kilisesi, İtalya – (sağdaki) Budapeşte Kütüphanesi, Macaristan

RHEINZINK – Titanyumlu Çinko sistemleri ile yapılan çatı kaplamaları, çok yönlü kullanımlarından dolayı müze, villa, dağ evi gibi farklı yapılara hem modern ve estetik zenginlik kazandırıyor hem de geleneksel yönde uygunluk gösteriyor.

Baca, kuşluk (güvercinlik) ve kalkan duvarları gibi mimari bileşenler RHEINZINK ile birer yapı unsuru haline geliyor.

 
Kempinski Oteli, Çek Cumhuriyeti 

Tamamı sızdırmazlık garantisi sunan sistem çözümleri ile RHEINZINK, 3 farklı yüzey alternatifi sunuyor:
prePATINA bright rolled
prePATINA blue-grey
prePATINA graphite-grey


prePATINA

Uzun kullanım ömrü, bakım gerektirmemesi, yanmaz – paslanmaz oluşu, ısıya dayanıklılığı, estetik değerleri ve çevre dostu olması sebebiyle geleceğin malzemesi olarak nitelendirilen RHEINZINK, her ihtiyaca uygun çözümler sunmaya devam ediyor.


Riverside Ulaşım Müzesi, Birleşik Krallık

W: www.rheinzink.com.tr

Etiketler

Bir yanıt yazın