RHEINZINK – Titanyumlu Çinko Çatı Kaplamaları

Çinko, bakır ve titanyumdan oluşan %99,995 saflıkta bir çinko alaşımı olan RHEINZINK tasarıma özgü sunduğu pek çok farklı sistem ile hem geleneksel hem de modern mimari yapılara uygunluk gösteriyor. Dünyaca ünlü mimar Zaha Hadid de Glasgow’daki Riverside Müzesi’nin yenilenmesi için hazırladığı projede RHEINZINK ürünlerini kullandı. Müze yeni hali ve "Museum of Transport" adıyla ziyaretçilerini ağırlıyor.

RHEINZINK- Titanyumlu Çinko ürünleri ile kaplanmış bir çatı, yapıyı tam anlamıyla korumanın yanı sıra, tasarıma sağladığı avantajlar ve detaylarda sunduğu estetik zenginlik sebebiyle yapıların ayrılmaz bir bileşeni oluyor.

Klasik Kenet Sistemi, özellikle eğimi 25˚’den fazla olan metal çatı kaplamalarının görünen yüzeylerinde ve parapetler, çatı katları ve mansard çatıların dikey, eğik veya yatay uygulamalarında tercih edililiyor.

Çift Kenet Sistemi, eğimi 3˚ ile 25˚ arasındaki çatılarda ilk tercih olarak kabul ediliyor. Bu sistemin kullanıldığı çatılar, sadece 25 mm’lik kenet hadve yüksekliği ile ilave önlem alınmaksızın yağmur geçirmez hale geliyor.

Kepli Geçme Sistem, levhalar arasına RHEINZINK kep profillerinin monte edildiği sade tasarımı ve kolay montajı ile verimli bir uygulama olanağı sağlıyor.

Step Sistem, eğimi 10˚ ile 75˚ arasındaki pek çok çatı tipine uygun olup, modül teknolojisi sayesinde kolay kurulumu ve sunduğu tasarım olanakları ile dikkat çekiyor.

 
Arduvaz Sistemler, dar ve geniş seri kaplamalar olarak iki şekilde uygulanıyor. Farklı boyutlarda plakaların kullanılmasına olanak tanıyan bu sistem yüksek tasarım özgürlüğü sunuyor.

RHEINZINK – Titanyumlu Çinko sistemleri ile yapılan çatı kaplamaları, çok yönlü kullanımlarından dolayı müze, villa, dağ evi gibi farklı yapılara hem modern ve estetik zenginlik kazandırıyor hem de geleneksel yönde uygunluk gösteriyor. Baca, kuşluk (güvercinlik) ve kalkan duvarları gibi mimari bileşenler RHEINZINK ile birer yapı unsuru haline geliyor.

Tamamı sızdırmazlık garantisi sunan sistem çözümleri ile RHEINZINK, 3 farklı yüzey alternatifi sunuyor;
*metalik gri,
*mavi-gri patinalıpro
*kurşun-gri patinalıpro

Uzun kullanım ömrü, bakım gerektirmemesi, yanmaz – paslanmaz oluşu, ısıya dayanıklılığı, estetik değerleri ve çevre dostu olması sebebiyle geleceğin malzemesi olarak nitelendirilen RHEINZINK, mimarlara ve uygulayıcılara ihtiyaçları doğrultusunda kapsamlı ve kesintisiz hizmet veriyor.

W: www.rheinzink.com.tr

Etiketler

Bir yanıt yazın