Remak Çelik Profil Kapı Pencere Sistemleri

Remak, sahip olduğumuz değerli mimari eserlerden birinde daha, Yapı Kredi Kültür Sanat Merkezi'nde yer almanın gururunu yaşıyor.

Bu mimari eseri tamamlayan, paha biçilmez sanatsal değeri ile Akdeniz Heykeli’ni saran doğramaların ve geleneksel Karagöz motiflerini çerçeveleyen pencerelerin üreticisi olmanın ağırlığını hissediyor.

Cephelerde çelik pencereler, ana girişlerde kayar katlanır kapılar, iç mekanda müze giriş kapıları, kütüphane giriş kapıları, kayar kapılar, Gösteri Salonu’nu çevreleyen silikon cepheler, salon girişlerindeki çarpma kapılar tümüyle Remak imalatı.

Bu projede kullandığı doğrama malzemesi, 1874 yılında İsviçre’nin Arbon kentinde kurulmuş olan Forster’e ait, Unico, Thermfix.vario ve Presto serisi çelik profil sistemleridir. Modern kapı-pencere aksesuarlarının tümünü destekleyen Forster profilleri, çelik doğrama uygulamalarında mimarlara sonsuz çözüm sunuyor.

Remak, modern mimariye en iyi uyum sağlayan çelik malzemenin statik gücünü, sıcaklığını, minimal kesitlerinden doğan estetiğini ve doğallığını kapı ve pencerelerde uyguluyor. Profiller dar kesitli olduğu halde geniş açıklıklar geçmek mümkün.

Dış cephedeki pencerelerde, Forster Unico çelik profilleri kullanarak yüksek ısı ve ses yalıtımı sağlayan EN 14351-1 normuna uygun, %100 geri dönüşümlü, ilave sentetik izolasyon malzemesi içermeyen, dayanıklı, ekolojik ve sürdürülebilir özelliğe sahip bir ürün ortaya koyuyor. Doğrama yüzeyine, imalattan sonra istenilen Ral renginde elektrostatik toz boya yapılıyor veya yüzey satine ediliyor.

Etiketler

Bir yanıt yazın