Raychem Rampa Isıtma

Rampa, yol, kaldırım ve merdivenlerde biriken kar ve buz son derece ciddi kaza ve yaralanmalara neden oluyor. Raychem bu sorunları ortadan kaldırmak için tüm bileşenleri eksiksiz zemin ısıtma sistemleri üretiyor.

Raychem Kar-Buz Birikimini Engelleme Sistemleri, ısıtıcı kablo, ısıtıcı şilte, termostat ve sensörlerden oluşuyor.

Rampa, merdiven, köprü, viyadük, çatı oluk ve drenaj boruları, yükleme platformları, araç parkları gibi daha birçok alanda kar ve buz birikimini engellemek için kullanılıyor. Raychem Kar-Buz Birikimini Engelleme Sistemleri, kullanıldığı alanlarda insanlara, araçlara ve binalara güvenli ortamlar sağlıyor.

Sistemler beton, asfalt ve doğal taş gibi birçok yüzey kaplama malzemesi ile birlikte kullanılabiliyor. Raychem Kar-Buz Birikimini Engelleme Sistemleri, sıcaklık ve ıslaklık algılayan sensörler ve termostatları vasıtasıyla tam otomatik olarak çalışıyor ve bina işletme sistemine (BMS) adapte olabiliyor.

Sistem, kontrol ekipmanları vasıtasıyla, sadece kar yağması veya buzlanma olması durumunda devreye giriyor. Böylece işletme maliyetleri en optimum seviyede tutularak sistemin boşa enerji harcaması engellenmiş oluyor. Sistemin kurulu olduğu alanlarda kar birikimi engellenerek bu alanlarda tuzlamaya ya da kar kürenmesine gerek kalmıyor.

Sistem Bileşenleri


Raychem Kar-Buz Birikimini Engelleme Sistemleri,
Sabit güçlü ısıtma kablosu (EM-4-CW veya kendinden regüleli EM-2-XR),
Kontrol birimi (VIA-DU-20),
Zemin tip sıcaklık ve nem sensöründen (VIA-DU-20-S) oluşuyor.

Sistem, kontrol biriminden programlanarak otomatik olarak çalışabiliyor. Bu özelliği sayesinde akıllı ısıtma sistemi olarak adlandırılıyor. Sistemin herhangi bir bakım ihtiyacı olamamakla birlikte 12 yıl üretici firma garantisi var.

Raychem Kar-Buz Birikimini Engelleme Sistemleri’nin Tasarlanması


Sistemlerin tasarımları, kurulacağı bölgeye ait ortalama kar yoğunluğu, rüzgar hızı, ortalama sıcaklık değerleri, proje tasarım sıcaklığı, döşeme kesiti gibi ilgili tüm fiziksel koşullar göz önünde bulundurularak yapılıyor. Böylece kar ve buz birikimini engellemek için gerekli ısıtma gücü hesaplanmış oluyor.

Sistemin en optimum verimle çalışması için gerekli ısıtma kablosu tipi belirleniyor ve kablo yerleşimine göre kablonun bulunduğu derinlikten yüzeye kadar olan kesitler arası ısı yayılımı elde ediliyor. Sistemin gereksinimi olan kurulu güç ve kablo tipinin bu şekilde belirlenmesi, sistemin kurulum ve işletme giderlerinin minimize edilmesini sağlıyor.

W: http://www.samm.com/category/82/kar-eritme-rampalar-ve-erisim-yollari.html

Etiketler

Bir yanıt yazın