Prestijli Projelerde Wooler İmzası

Yalıtımın her geçen gün daha fazla önem kazandığı günümüzde; ısı – ses - yangın olmak üzere üç yalıtımı bir arada sunan tek yalıtım malzemesi olan taşyünü hem binalarda hem de endüstriyel tesislerde yoğun olarak kullanımını sürdürüyor.

Enerji maliyetlerinin artmasının doğal bir sonucu olarak yalıtıma verilen önemle birlikte bina kullanıcıları ve endüstriyel tesis enerji yöneticileri ısı yalıtımının yanı sıra ses ve yangın güvenliğini de sorgular hale geldi.

Taşyünü; hammaddesini oluşturan bazalt, diyabaz ve dolomit gibi kayaçların 1300-1400 0C’lerde ergitilerek elyaf haline dönüştürülmesi ile şilte, levha, boru ve dökme formunda üretilebiliyor olup ürünün üst kullanım sıcaklığı 750 0C’leri buluyor. Bu nedenle ısı yalıtımının yanı sıra yangın güvenliği de taşyünü ile rahatlıkla sağlanabiliyor. Elyaf yapısı ve açık gözenekli hücre yapısı sayesinde yüzeyine gelen ses dalgalarının büyük bir kısmını yutması ve iletmemesi nedeniyle aynı zamanda ses yalıtımı ve akustik düzenlemelerde de kullanımına olanak sağlanıyor.

Günümüzde ısı – ses – yangın yalıtımı söz konusu olduğunda tüm performans özelliklerini bir arada sunabilen taşyünü birçok detayda tercih ediliyor. Büyük projelerde yer alan birçok detay günümüzde taşyününe dönmüş durumda. Türkiye’nin en büyük projelerinden biri olan ZORLU CENTER’da da birçok izolasyon detayında WOOLER marka taşyünü tercih edildi. WOOLER üretim teknolojisi gereği kupola sisteminin sağladığı avantajlardan en önemlisi olarak ayrışmamış safsızlık oranının ihmal edilebilir seviyelere çekilmesi ve özellikle kullanım sırasında yüksek sıcaklığa maruz kalan detaylarda rakiplerine göre düşük ısı iletkenlik katsayısı değeri ile avantajlı duruma geçiyor.

ZORLU CENTER projesinde aşağıdaki WOOLER marka taşyünü ürünleri tercih edildi:

Alçıpan Ara Bölme Duvar Sistemleri (Wooler PLUS)

Yapı icerisinde yapılan ve yalıtımın herhangi bir yük taşımadığı her türlü detayda kullanılmak üzere 40-50 kg/m3 yoğunluğunda üretilebilen hafif yalıtım levhalarıdır.

Wooler Plus Ara Bölme Levhası, ahşap veya metal taşıyıcı konstrüksiyon arasına yerleştirilerek ısı / ses yalıtımı ve özellikle ofis binalarının ara bölme duvarlarında uygulandığı durumlarda yangın güvenliği amacıyla kullanılıyor.

Uygulama yerine göre profiller arasına levhalar yerleştirildikten sonra iç mekana bakan yüze ya da her iki yüze profiller vasıtası ile alçı plakalar tespit ediliyor.

Ara bölme imalatının detayları, hedeflenen ısı, yangın ve özellikle ses yalıtım değerlerine göre taşyünü kalınlığı, yoğunluğu, hava boşluğunun genişliği ve dış kaplama tipi gibi parametrelerin belirlenmesi ile tasarlanıyor.

Dış Cephe Giydirme Sistemleri (Wooler GOLD)

50, 70 ve 90 kg/m3 yoğunluğunda; siyah cam tüllü, beyaz cam tüllü, sarı cam tüllü ve alüminyum folyolu olarak üretilen Wooler GOLD ve Wooler GOLD PLUS ürünleri havalandırma boşluklu ve havalandırmasız giydirme dış cephe duvarları için kullanılan yalıtım levhalarıdır.

Mekanik Tesisat, HVAC ve Havalandırma Kanalları (Wooler PRIVATE)

70 kg/m3 yoğunluğunda alüminyum kaplamalı olarak üretilen Wooler PRIVATE 70 serisi klima kanallarının yalıtımında kullanılmak üzere üretilmiş taşyünü levhalardır. Ürünün alüminyum folyo ile kaplanması, malzemenin buhar kesici özelliğini ve darbe mukavemetini artırıyor, güneş ışınlarını engellediği için malzemenin UV ışınlarından zarar görmesini önlüyor ve ömrünü uzatıyor.

Mekanik Tesisat, HVAC ve Havalandırma Kanalları (Wooler INDUSTRIAL MW)

80-90-125 kg/m3 yoğunluklarında rabitz telli olarak üretilen Wooler INDUSTRIAL MW serisi sanayi tesisleri yalıtımı uygulamalarında kullanılmak üzere üretilmiş taşyünü şiltedir. Üründe donatı olarak rabitz teli kullanılması; malzemenin mukavemetini artırarak, bulunduğu yüzeye daha iyi tutunmasını sağlıyor.

Etiketler

Bir cevap yazın